وزیر کشور: دغدغه میزان مشارکت در انتخابات 1400 را داریم

به گزارش راه ساری، وزیر کشور با اشاره به میزان مشارکت پایین در انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی گفت: بابت میزان مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری 1400 دغدغه داریم.

وزیر کشور: دغدغه میزان مشارکت در انتخابات 1400 را داریم

به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در برنامه شبکه خبر به مناسبت هفته دولت درباره کامیابی ها و ناکامی های دولت در هفت سال گذشته، اظهار کرد: باید گزارش کار به مردم صادقانه باشد زیرا گزارش صادقانه موجب افزایش مشارکت مردم با دولت شده و سرمایه اجتماعی را افزایش می دهد. براساس نظرسنجی ها در بحث امنیت داخلی رضایتمندی مردم در بالاترین رقم واقع شده است. همچنین براساس همین نظرسنجی ها سالم ترین و قانونمندترین انتخابات را در این هفت سال برگزار نموده ایم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در مناطق مرزی در شرق و غرب بعضی خلاها را داریم که باید جبران کنیم، خاظرنشان کرد: تعداد ورود تروریست ها به کشور کمتر شده اما به دلیل ناتوانی کشورهای همسایه در تامین امنیت خود، شاهد ورود این افراد به کشور هستیم. از سویی سالانه هفتصد هزار نفر افغانستانی غیرقانونی وارد کشور ما می شوند که آنها را عودت می دهیم ولی دوباره به کشور باز می گردند. این مسائل و خلأها باید برطرف گردد. سه میلیون افغانستانی در ایران حضور دارند که بیش از یک میلیون و دویست هزار نفر آنها غیر قانونی وارد کشور شده اند که این خود یک حفره امنیتی است.

وزیر کشور ادامه داد: ما کوشش کردیم نوع نگاهمان به برنامه ریزی مبتنی بر برقراری توازن و تعادل منطقه ای باشد. در این هفت سال خیلی کوشش کردیم که توازن را در کل کشور برقرار کنیم زیرا به طور مثال شرایط سیستان و بلوچستان با مشهد قابل مقایسه نیست. در این مدت توانستیم حدود دویست اختیار از دولت بگیریم برای توازن منطقه ای اما عدم توازن زیاد است. ما باید به این نتیجه برسیم که استان ها می توانند بار را از مرکز بردارند. من معتقدم که هر استانی توان اداره خود را دارداما باید نظام بودجه ریزی و برنامه ریزی اصلاح گردد.

رحمانی فضلی درباره عملکرد استانداران در زمینه اشتغال و معیشت، گفت: استانداران و فرمانداران نقش هماهنگی دارند و اشتغال و معیشت نهاد متولی مخصوص خود دارد. برای راه اندازی واحد تولیدی به چندین مجوز دستگاه ها احتیاج است که استاندار می تواند بین دستگاه های مختلف هماهنگی ایجاد کند و من به استانداران در این زمینه نمره خیلی خوب می دهم.

وزیر کشور با بیان اینکه آمادگی برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم در 21 شهریور را با شرایط خاص کرونایی داریم، اظهار کرد: انتخابات ریاست جمهوری اهمیت زیادی دارد و همه احزاب رقابت شدیدی دارند و حساسیت ها بالا است. نگرانی در بی طرفی و سواستفاده وجود دارد که وظیفه ما است که این نگرانی ها را برطرف کنیم. ما تجربه خوبی در برگزاری انتخابات داریم و از 25 فرایند انتخابات، 24 فرایند الکترونیکی برگزار می گردد و با احراز هویت الکترونیکی در انتخابات مجلس، میزان تخلفات در زمینه احراز هویت به عدد دو رقمی نرسید.در کوششیم تا تمام مراحل انتخابات را الکترونیکی برگزار کنیم و در این زمینه با شورای نگهبان جلسه در یک و باید کارهای کارشناسی انجام گردد.

وی در خاتمه گفت: با تجربه ای که داریم و برنامه ریزی که اجرا شده، انتخابات 1400را سالم، قانونی و توأم با امنیت برگزار می کنیم. البته مشارکت در انتخابات اخیر مجلس پایین بود و یکی از دغدغه های ما میزان مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری است و امیدوارم با زمینه سازی ها و بسترسازی های مناسب و مشارکت همه گروه های سیاسی بتوانیم میزان مشارکت را افزایش دهیم.

آسمان تو: با ما سفر را تجربه کنید

مهسان بلاگ: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: فرارو
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 11309

به "وزیر کشور: دغدغه میزان مشارکت در انتخابات 1400 را داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر کشور: دغدغه میزان مشارکت در انتخابات 1400 را داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید