پاکستان: دست داشتن سازمان اطلاعات هند در حمله تروریستی کراچی آشکار است

به گزارش راه ساری، وزارت خارجه پاکستان در واکنش به حمله تروریستی روز گذشته شهر کراچی که منجر به مرگ 7 شهروند و هر 4 تروریست حادثه شد، ارتباط آنها با هند را آشکار توصیف کرد.

پاکستان: دست داشتن سازمان اطلاعات هند در حمله تروریستی کراچی آشکار است

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از اکسپرس نیوز، عایشه فاروقی سخنگوی وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد: حمله تروریستی به ساختمان بورس در شهر کراچی به صورت آشکار از بیرون کشور هدایت شده است.

وی شرح داد: ما دلایل زیادی داریم که اثبات می کند سازمان جاسوسی هند راو در این حمله نقش داشته و از تروریست ها حمایت کرده است.

فاروقی گفت: ما پیش از این شواهدی مبنی بر دخالت هند در عملیات های تروریستی که گروهک ارتش آزاد بلوچستان آن را اجرا می کنند منتشر کرده ایم.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان گفت: نارندرا مودی نخست وزیر هند بارها تاکید کرده است برای تخریب امنیت در پاکستان برنامه دارد.

وی از مجامع بین المللی خواست نسبت به دخالت هند در امور داخلی پاکستان واکنش نشان داده و مانع ادامه حملات تروریستی از سوی هند شوند.

از سوی دیگر شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان نیز در سخنانی اعلام کرد: عامل اصلی حمله تروریستی به ساختمان بورس شهر کراچی را هند می دانیم.

وی گفت: از نیروهای امنیتی پاکستان باید قدردانی کنیم که به سرعت وارد عمل شده و اجازه ورود تروریست ها به ساختمان بورس را ندادند.

قریشی تاکید کرد: مستندات محکمی وجود دارد که نشان می دهد هند از عاملان این حمله تروریستی دفاع کرده و آنها را به تخریب امنیت در پاکستان تشویق کرده است.

گفتنی است در حمله روز گذشته به ساختمان بورس کراچی که با مرگ هر 4 تروریست حادثه پیش از ورودشان به داخل ساختمان همراه بود 7 شهروند پاکستانی از جمله 4 نظامی کشته شدند.

گروه تروریستی ارتش آزاد بلوچستان مسئولیت این حمله را پذیرفت و از آنجا که پیش از این یکی از مسئولین سابق ارتش هند در یک برنامه تلویزیونی از ارتباط مستقیم و دائمی خود با سران ارتش آزاد بلوچستان پرده برداشته بود بسیاری از کارشناسان معتقدند هند در طراحی این حمله دست داشته است.

پلیس پاکستان از کشته شدن تمام تروریست های حمله کننده به ساختمان بورس کراچی خبر داد

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10175

به "پاکستان: دست داشتن سازمان اطلاعات هند در حمله تروریستی کراچی آشکار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکستان: دست داشتن سازمان اطلاعات هند در حمله تروریستی کراچی آشکار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید