پس از دعوای ترامپ با خبرنگاران ،اتهام نژادپرستی درانتظار رئیس جمهور

به گزارش راه ساری، علاقه دونالد ترامپ به ادامه رویارویی با یک خبرنگار شبکه سی بی اس نیوز در روز سه شنبه، موجب شد تا رئیس جمهوری آمریکا به نژادپرستی علیه آسیایی - آمریکایی ها متهم گردد.

پس از دعوای ترامپ با خبرنگاران ،اتهام نژادپرستی درانتظار رئیس جمهور

به نوشته روزنامه گاردین، دونالد ترامپ در واکنشی توییتری به اتفاقات عصر دوشنبه در کنفرانس خبری کاخ سفید که به ویجیا جیانگ، خبرنگار سی بی اس مرتبط می گردد، نوشت: آسیایی - آمریکایی ها از آنچه چین با کشور ما و دنیا انجام داه است، بسیار خشمگین هستند. چینی های آمریکایی از همه بیشتر عصبانی هستند. آنها را سرزنش نمی کنم!

خبرنگار سی بی اس در کنفرانس خبری دوشنبه از ترامپ پرسید که چرا او مرتبا به غلط تاکید می نماید که آمریکا بهتر از دیگر کشورها در مورد تست کروناویروس عمل می نماید. ترامپ سه شنبه هم ادعاهای مشابهی را تکرار کرد.

بحث روز دوشنبه ترامپ با این خبرنگار متولد چین که از دو سالگی به آمریکا آمده است، موجب شد تا رئیس جمهوری آمریکا قهر نموده و برود! پس از آن، سخنان ترامپ از سوی بعضی منتقدان به عنوان اظهارات نژادپرستانه مطرح شد.

تد لیو، از دموکرات های عضو کنگره آمریکا در پیامی توییتری نوشت: آمریکایی- آسیایی ها، آمریکایی هستند. بعضی از ما در ارتش آمریکا فعال بوده و بعضی در خطوط مقدم مبارزه با این پاندمی به عنوان نیروهای بخش بهداشت و درمان کار می کنیم. بعضی از ما هم مثل جیانگ خبرنگار هستیم. دست از تفرقه انداختن در کشورمان بردارید.

دونالد ترامپ پیشتر هم با این خبرنگار سی بی اس نیوز درگیری لفظی پیدا نموده و بابت حمله به خبرنگاران زن از جمله زنان رنگین پوست مورد انتقاد قرار گرفته بود.

سی بی اس نیوز سه شنبه در بیانیه ای حمایت کامل خود را از این خبرنگار خاطرنشان کرد و گفت: این کار برای دموکراسی حیاتی است.،ایسنا

آسمان تو: با ما سفر را تجربه کنید

مهسان بلاگ: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9316

به "پس از دعوای ترامپ با خبرنگاران ،اتهام نژادپرستی درانتظار رئیس جمهور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پس از دعوای ترامپ با خبرنگاران ،اتهام نژادپرستی درانتظار رئیس جمهور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید