پلوسی دادستان آمریکا را متهم کرد

به گزارش راه ساری، ایرنا نوشت: رییس مجلس نمایندگان آمریکا با انتقاد شدید از نحوه عملکرد دادستان آمریکا گفت: ویلیام بار از موقعیت و قدرت خود برای حفاظت از ترامپ استفاده می نماید.

پلوسی دادستان آمریکا را متهم کرد

به گزارش واشنگتن پست، پیش از حضور ویلیام بار در جلسه شهادت کمیته قضایی مجلس نمایندگان، پلوسی شدیدا به سیاست های وی انتقاد کرد و گفت: من فکر می کنم که مردم آمریکا باید بدانند که دادستان به جای حمایت از حقوق مردم به دنبال حفاظت از ترامپ است.

پلوسی اضافه کرد: مسلم است که نحوه عملکرد وی (ویلیام بار) به جای حفظ منافع مردم در راستای حفظ منافع ترامپ است.

رییس مجلس نمایندگان آمریکا از بکارگیری نیروهای فدرال برای سرکوب معترضان در مقابل کاخ سفید و سرکوب اعتراضات پورتلند انتقادکرد و گفت که در هر دو مورد منافع ترامپ حفظ شد.

ویلیام بار دادستان کل آمریکا امروز سه شنبه مقابل کمیته قضایی مجلس این کشور درباره اتهاماتی از جمله سوء استفاده از قدرت برای تقویت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و متحدانش و سرکوب مخالفان او پاسخ خواهد داد.

بار از زمانی که در ماه فوریه سال 2019 (اسفند 1397) به این مقام منصوب شده این اولین مرتبه است که برای پاسخگویی در این کمیته حاضر می گردد.

دلیل این شهادت نیز انتقاد وزارت دادگستری آمریکا از نقش بار در اعزام نیروهای مخفی فدرال به پورتلند به دستور ترامپ و سرکوب معترضان در این شهر عنوان شده است.

بیش از 59 روز از آغاز اعتراضات به قتل جورج فلوید ، شهروند سیاه پوستی که به دست پلیس بی رحم سفیدپوست آمریکایی، به قتل رسید، در پورتلند می گذرد. اما از هفته گذشته اخباری مبنی بر آغاز جنگی مخفی میان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و مردم پورتلند با گماشتن پلیس مخفی میان معترضان منتشر شده است.

311311

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

بانوی ایران: مجله خبری و ورزشی بانوان، مجله خانواده

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10829

به "پلوسی دادستان آمریکا را متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلوسی دادستان آمریکا را متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید