پنتاگون: بالگرد نو بایدن برای پرواز های اضطراری ایمن نیست

به گزارش راه ساری، پنتاگون از تعویق پرواز بالگرد تازه رئیس جمهور آمریکا به علت نامناسب بودن از لحاظ عملیاتی به ویژه در مواقع بحرانی اطلاع داد.

پنتاگون: بالگرد نو بایدن برای پرواز های اضطراری ایمن نیست

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک شبکه خبری آمریکایی سه شنبه شب به وقت تهران گزارش داد که پرواز نخست بالگرد تازه جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده پس از هشدار واحد آزمایش پنتاگون به تعویق افتاد.

به نوشته وبگاه شبکه خبری بلومبرگ پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) گزارش داده است که این بالگرد ساخت شرکت لاکهید مارتین به خصوص در مواقع اضطراری، هنوز از نظر عملیاتی مناسب یا به میزان کافی قابل اعتماد نیست و به این همین علت استفاده از این بالگرد به تعویق افتاده است.

به گفته یک مقام آمریکایی که مایل به افشای نامش نبود، دولت بایدن هنوز معین نکرده که آیا این بالگرد می تواند به بهره برداری برسد یا خیر، زیرا هنوز در حال ارزیابی ایمنی قرار داد. این مقام آمریکایی اضافه کرد که دفتر نظامی کاخ سفید جدول زمانی را در این زمینه معین خواهد نمود.

بر اساس گزارش دفتر آزمایش پنتاگون که برای مقامات ارشد دفاعی تهیه شده، این بالگرد در برآورده کردن الزامات قابلیت اطمینان بخشی، در دسترس بودن یا نگهداری عملکرد مناسبی نداشته است.

برنامه ساخت بالگرد پنج میلیارد دلاری وی اچ-92 جهت جایگزینی با ناوگان قدیمی کنونی است که به وسیله رئیس جمهور و سایر مقامات ارشد آمریکا استفاده می گردد.

در گزارش مورخ 28 سپتامبر پنتاگون آمده است که این بالگرد برای ماموریت های معمول اداری یا پرواز رئیس جمهور به پایگاه اندروز در خارج از واشنگتن برای یک سفر از پیش برنامه ریزی شده با ایر فورس وان مفید است، اما برای پروازهای اضطراری این آمادگی را ندارد. یکی از مسائل این بالگرد ضعف سامانه های ارتباطی آن است.

بالگرد رئیس جمهور آمریکا مارین وان نام دارد که معمولا از نوع وی اچ-3 دی سی کینگ یا وی اچ-60 ان وایت هاک است. بالگردهای مشابه اصطلاحا رد گم کن معمولا در کنار بالگرد رئیس جمهور آمریکا پرواز می نمایند. اغلب هواپیماهای آسپری ام - 22 آن را همراهی می نمایند.

عبارت ایر فورس وان نیز در واقع اصطلاح برج مراقبت پرواز برای هر هواپیمایی است که رئیس جمهور آمریکا را حمل می نماید. این اصطلاح به طور عمده به دو هواپیمای سفید و آبی بوئینگ- 747 اطلاق می گردد که برای روسای جمهور آمریکا طراحی شده اند.

این هواپیماها مجهز به تجهیزات ارتباطی پیشرفته از جمله دفاعی هستند و در صورت وقوع حمله به خاک آمریکا م توانند به عنوان مراکز فرماندهی هوایی عمل نمایند و امکان سوختگیری در هوا را در هر شرایط آب و هوایی دارند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 دی 1400 بروزرسانی: 7 دی 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14429

به "پنتاگون: بالگرد نو بایدن برای پرواز های اضطراری ایمن نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون: بالگرد نو بایدن برای پرواز های اضطراری ایمن نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید