پنتاگون به نظامیان درباره آزمایش های دی ان ای خانگی و کشف اطلاعات ژنتیکی محرمانه خود هشدار داد

به گزارش راه ساری، شرکت هایی مانند 23andMe و Ancestry به عنوان هدیه تعطیلات سال نو میلادی، بسته های آزمایش DNA شخصی در خانه پخش کردند ولی پنتاگون به سربازان نظامی درباره عواقب استفاده از این آزمایش ها هشدار داد و گفت عواقب کاری ناگواری در انتظارشان خواهد بود.

پنتاگون به نظامیان درباره آزمایش های دی ان ای خانگی و کشف اطلاعات ژنتیکی محرمانه خود هشدار داد

رئیس پنتاگون در یک نامه سراسری داخلی از پرسنل ارتش خواسته سراغ برنامه های تست دی ان ای نروند؛ چون خطرات امنیتی به وجود آورده و به شدت غیرمطمئن هستند. در این نامه هشدار داده شده است که عدم رعایت این قانون می تواند تاثیرات منفی بر آینده کاری آن ها داشته باشد.

در این نامه که روز آدینه برای همه یگان های نظامی ارتش ارسال شده و به وسیله کانال Yahoo News منتشر شد؛ نامی از ابزار یا بسته های آزمایش DNA نشده است ولی کمپین های زیادی برای فروش و هدیه بسته های تست دی ان دی با تخفیف و حتی رایگان برای نظامیان راه اندازی شده است.

سخنگوی پنتاگون ارسال این نامه سراسری را تایید نموده و می گوید: می خواهیم اطمینان حاصل کنیم همه نیروهای نظامی از تبعات خطرناک آزمایش های ژنتیک Direct to Consumer آگاه هستند.

در طی یک دهه گذشته، میلیون ها شهروند امریکایی به وسیله شرکت هایی مانند 23andMe و Ancestry به دنبال یافتن ریشه های خانوادگی و قومیتی خود بودند. آزمایش های DTC اجازه می دهد افراد اطلاعات بیشتری درباره ریشه های خانوادگی خود کسب نمایند یا اینکه بفهمند DNA آن ها چقدر در برابر بیماری ها مقاوم است و شانس سلامتی بیشتری در زندگی دارند.

اتفاق مهمی که در سال های اخیر افتاده است؛ تبدیل شدن بسته های تست دی ان ای به هدایای محبوب کریسمس و تعطیلات سال نو میلادی است.

کشف اطلاعات محرمانه ژنتیکی

استفاده از این محصولات از دو جنبه برای نظامیان خطرناک برآورد می گردد. نخست، پی بردن به بعضی اطلاعات و ریشه ها می تواند در عملکرد و آمادگی روحی سربازان تاثیرگذار باشد. در حالی که نمی توان صحت یا سقم اطلاعات به دست آمده از این تست های دی ان ای را آنالیز کرد؛ گاهی اوقات این اطلاعات باعث بروز مسائل روحی و روانی در افراد می گردد.

از سوی دیگر، خطر دوم در کمین نظامیان، فاش شدن اطلاعات محرمانه و سری آن ها است. در ارتش ایالات متحده، قوانینی وضع شده است که دسترسی به این اطلاعات محرمانه را منع می نماید چون می تواند برای افراد محدودیت هایی ایجاد کند.

مثلا، وقتی یک نیروی نظامی بداند که در DNA او معین شده سلول های کم خونی داسی شکل دارد؛ برای پیشرفت های نظامی با محدودیت هایی روبرو می گردد.

پنتاگون سربازان نظامی را به شدت از تست های دی ان ای دور نگه می دارد و اینک با هشداری سراسری، به نوعی اتمام حجت نموده است.

منبع

kalarena.com: مقایسه و نقد کالاهای دیجیتالی

namasho.com: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: یک پزشک
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7235

به "پنتاگون به نظامیان درباره آزمایش های دی ان ای خانگی و کشف اطلاعات ژنتیکی محرمانه خود هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون به نظامیان درباره آزمایش های دی ان ای خانگی و کشف اطلاعات ژنتیکی محرمانه خود هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید