پوتین: لیبرالیسم منسوخ شده است

به گزارش راه ساری، رئیس جمهور روسیه در مصاحبه ای با یک روزنامه انگلیسی در حاشیه نشست گروه 20 گفت که لیبرالیسم منسوخ شده است.

پوتین: لیبرالیسم منسوخ شده است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه با اشاره به رشد جریان های پوپولیستی در اروپا و آمریکا گفته که دوران لیبرالیسم به عنوان یک نیروی فکری به سر آمده است.

پوتین در یک مصاحبه اختصاصی با روزنامه فایننشال تایمز در آستانه اجلاس گروه 20 گفت: لیبرال ها نمی توانند همانند دهه های گذشته هر چیزی را به سادگی به هر کسی دیکته نمایند.

بعد از اتمام جنگ جهانی دوم در سال 1945 لیبرالیسم ایدئولوژی مسلط جهان غرب بوده است. این ایده به ویژه بعد از فروپاشی شوروی، قدرت گرفت و به شکل گیری نظریه ای در جهان منجر شد مبنی بر اینکه ارزش های لیبرال-دموکراسی نقطه خاتمه تکامل تاریخی بشر و بهترین نظام سیاسی ممکن برای تأمین نیازهای بشر به شمار می روند.

فرانسیس فوکویاما، ایدئولوگ و نظریه پرداز آمریکایی بعد از فروپاشی شوروی در نظریه ای موسوم به خاتمه تاریخ ادعا کرد که لیبرال-دموکراسی تمامی جریان های رقیب را شکست داده است. این نظریه با وجود این، در سال ها و دهه های اخیر در سایه رخدادهای مختلف به چالش کشیده شده تا جایی که خود فوکویاما از آن عقب نشینی نموده است.

پوتین در مصاحبه با فایننشال تایمز زیربناهای نظری لیبرالیسم را به چالش کشید: فرض تفکر لیبرال این است که هیچ کاری نباید انجام داد، اینکه مهاجران می توانند آدم بکشند، چپاول نمایند و با خیال راحت به دیگران تجاوز نمایند چون حق آنها به عنوان مهاجر باید رعایت گردد.

رئیس جمهور روسیه در ادامه گفت: هر جرمی باید مجازات خودش را داشته باشد. تفکر لیبرال منسوخ شده است. این تفکر با منافع اکثریت مردم جامعه تعارض پیدا نموده است.

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3553

به "پوتین: لیبرالیسم منسوخ شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین: لیبرالیسم منسوخ شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید