پول فروش سهام عدالت مردم کجاست؟ ، آیا واقعا پول به موقع پرداخت شد؟

به گزارش راه ساری، کارگزاری ها ماجرا را به بانک ها و بانک ها به کارگزاری ها پاسکاری می نمایند. ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت مدعی است که بیشتر از 96 درصد فروشندگان سهام عدالت پول خود را گرفته اند و حسن قالیباف اصل، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار هم به خبرنگاران گفته است که پول سهام عدالت مردم را به موقع واریز نموده اند.

پول فروش سهام عدالت مردم کجاست؟ ، آیا واقعا پول به موقع پرداخت شد؟

در این میان فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد شماره تماس مستقیم دفتر خود را به رسانه ها اعلام نموده است تا مردم تاخیر بیش اندازه دریافت پول شان را گزارش دهند اما گزارش های مردمی حاکی از آن است که تلفن دفتر وزیر هم یا ساعات طولانی اشغال است و یا پاسخگو نیست.

فروشندگان سهام عدالت که حالا جمعیتی حدود سه میلیون نفر را تشکیل می دهند، از نیازمندی شان به پول سهام شان می گویند و از تاخیر طولانی برای واریز پول شان به شدت گلایه مندند. این در حالی است که پیش از این بانک ها و کارگزاری ها گفته بودند که کوشش می نمایند سهام مردم را با بالاترین قیمت بفروشند و علت تاخیر در واریز وجوه سهام این مساله است.

حالا ارزش سهام عدالت مردم به طور قابل توجهی کمتر شده است و همچنان تاخیرها ادامه دارد. در حالی که ارزش برگه های 500 هزار تومانی سهام عدالت تا 21 میلیون تومان هم رسیده بود حالا ارزش آن به حدود 17 میلیون تومان ریزش نموده است و همچنان بعضی فروشندگان گزارش می دهند که از خرداد ماه تا به امروز پیروز نشده اند پول سهام عدالت شان را بگیرند.

در ادامه گزارش بعضی مخاطبان خبرنگاران را در این باره می خوانید:

- بخدا 80 روزه سهام عدالتمو به بانک ملی فروختم هیچ پولی دریافت نکردم رفتم شعبه 10 بار میگه همه اطلاعاتت درسته ولی فکر کنم مردم ومسخره کردن پول خیلیارو نریختن اینم کد ملی 1282823507 مهدی تقیان

- 2ماهه سهام 2نفر رو از 2تا بانک ملی وصادرات فروختیم دریغ ازهزارتومن واریزی. یکی پیدانمیشه عین مرد بگه مشکل اینه الکی سرکارنذاریدملت رو

- آقای رئیس سازمان بورس، شمایی که میگی پول همه سهامو به موقع سروقت پرداخت کردی، بگو چقدر5هزارتومان، 1500تومان

- 20 هزار و 30 هزار . 100 هزار . که واریزی نیست . ضمناً برای مادرم همین ها هم نیومده و درست هم ثبت شده

- سه ماه داره میگذره بانک انصارخوابه فقط صد هزار واریز نموده اونم هفته ای بیست هزار

- صادرات برام 86 هزار تومان واریز کرد وای خدایا نمیدونم با این پول چکار کنم میخوام یه لب تاپ بخرم علی برکت الله

- منم تمام اطلاعاتم رو درست وارد کردم .ولی کارگزاری مفید 2000 تومن 3000 تومن پول واریز میکنه.هنوز 30 درصد اول رو بهم ندادن.چرا میگید به موقع واریز شده؟

در این میان بعضی فروشندگان سهام عدالت تصمیم گرفتند که یک مرحله از فرآیند فروش سهام عدالت را از جلوی پای خود بردارند و به جای بانک ها، مستقیم به کارگزاری ها مراجعه نمایند تا سهام عدالت شان را بفروشند اما این روش هم گویا جواب نداده است و بسیاری از فروشندگان گزارش می دهند که کارگزاری های بورس هم مدت زیادی است که آنها را معطل نگه داشته اند.

فرها دژپسند، وزیر اقتصاد و حسن قالیباف اصل، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در واکنش به این گلایه های مردم گفته اند که احتمالا شماره شبای بانکی یا اطلاعات هویتی این دسته از فروشندگان سهام عدالت نادرست است اما آنها دوباره گزارش می دهند که اطلاعات هویتی خود را آنالیز نموده اند و از صحت آن مطمئن هستند.

بعضی حتی مدعی هستند که بانک ها به آنها اعلام نموده اند که فراموش نموده اند درخواست فروش سهام عدالت شان را به کارگزاری ها اعلام نمایند! و در مقابل هیچ پاسخگویی دقیقی برای این گزارش های مردمی وجود ندارد.

توضیحات بیشتر رییس سازمان بورس درباره علت تاخیر واریز پول سهام عدالت و نظرات بیشتر از مخاطبان را در گزارش پول سهام عدالت به موقع واریز شده است بخوانید.

مجله ابوذریون: مجله خبری و تحلیلی

مجله عکس: آشنایی با هنر عکاسی و تصویربرداری

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 11184

به "پول فروش سهام عدالت مردم کجاست؟ ، آیا واقعا پول به موقع پرداخت شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پول فروش سهام عدالت مردم کجاست؟ ، آیا واقعا پول به موقع پرداخت شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید