پیغام تسلیت پسر احمد شاه مسعود به مناسبت درگذشت شجریان

به گزارش راه ساری، احمد مسعود، فرزند احمد شاه مسعود (از فرماندهان نظامی افغانستان) در پیامی درگذشت محمدرضا شجریان را تسلیت گفت.

پیغام تسلیت پسر احمد شاه مسعود به مناسبت درگذشت شجریان

به گزارش شرق، در این پیغام آمده است: با اندوه و درد آگاهی یافتم که استاد محمد رضا شجریان، آوازخوان نامدار ایرانی و یکی از محبوب ترین شخصیت های فرهنگی ایران زمین، چشم از دنیا فرو بست و با هفت هزار سالگان سربه سر شد. استاد شجریان با آنکه از نظر تبار ایرانی بود، اما در عمل راوی فرهنگ و هنری بود که به همان اندازه که طعم نیشابور و مشهد را داشت، بوی بلخ و بخارا را نیز می داد.

او در درازای عمر پربارش هویت و عظمت تاریخ مشترک حوزه تمدنی ما را با صدا و هنرش آیینه داری کرد. استاد شجریان به خوبی توانست میراث بزرگ فرهنگی ما را با صدا و موسیقی جان پرورش از فراموش شدن رهایی بخشد و چندین نسل را با اشعار حافظ و سعدی و مولانا و خیام و عراقی دمساز سازد. بدون شک این کار با توجه به اینکه جریان هایی نیرومند سرگرم جداساختن جوانان ما از میراث فکری و فرهنگی کهن ما هستند و دشمنانی پرشمار و قوی در کمین نشسته اند تا به این میراث سترگ بشری آسیب برسانند، ارزشی مضاعف می یابد.

بدون شک نام استاد شجریان به عنوان هنرمندی مبتکر و خلاق در یاد و خاطره ادب و هنر این حوزه تمدنی درخشان و پرابهت باقی خواهد ماند. این جانب ضمن عرض تسلیت به خانواده استاد شجریان و مردم هنر دوست ایران و نیز مردمان حوزه مشترک فرهنگی، روان آن بزرگمرد هنر را شاد و یادش را جاودانه می خواهم.

مجله ابوذریون: مجله خبری و تحلیلی

مجله عکس: آشنایی با هنر عکاسی و تصویربرداری

منبع: فرارو
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 11968

به "پیغام تسلیت پسر احمد شاه مسعود به مناسبت درگذشت شجریان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام تسلیت پسر احمد شاه مسعود به مناسبت درگذشت شجریان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید