پیشنهاد وزارت ارتباطات برای استخراج رمزارز چه بود؟

به گزارش راه ساری، معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به پیشنهاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای محاسبه قیمت برق استخراج رمز ارزها گفت: برای استخراج رمزارز، قیمت برق را تا سقف متوسط قیمت صادراتی معین کردند که ما با این موضوع موافق نیستیم.

پیشنهاد وزارت ارتباطات برای استخراج رمزارز چه بود؟

امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، با بیان اینکه وزارت ارتباطات برای استخراج رمزارزها پیشنهاد اتی را به کمیسیون ارائه نموده است، گفت: برای استخراج رمزارز، قیمت برق را تا سقف متوسط قیمت صادراتی معین کردند، این در حالی است که ما با این موضوع موافق نیستیم.

وی ادامه داد: ترجیح ما این بود که در ساعات پیک مصرف، برق کاملا در اختیار شهروندان باشد ولی در ساعات غیر پیک مصرف، بخشی از برق که صادر نمی گردد در بازار ثانویه به فروش برسد.

معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ادامه داد: ساعات پیک مصرف برق 200 ساعت است در حالی که ساعات غیرپیک رقم بسیار بالایی است.

ناظمی اضافه نمود: همچنین برای معین نرخ برقی که دراختیار ماینرها قرار می گیرد، می تواند با ایجاد بازار ثانویه و توجه به عرضه و تقاضا نرخ مناسبی را معین کرد.

وی در خاتمه اعلام کرد: این پیشنهاد ما بود که توسط سایرین موافقت نشد و لذا با همان پیشنهاد وزارت نیرو یعنی متوسط قیمت صادراتی مصوبه برای استخراج رمزارزها تنظیم شد.

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4141

به "پیشنهاد وزارت ارتباطات برای استخراج رمزارز چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد وزارت ارتباطات برای استخراج رمزارز چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید