چه کسانی سال جاری باید واکسن آنفلوآنزا تزریق نمایند؟

به گزارش راه ساری، دبیر انجمن داروسازان تهران با تاکید بر اینکه فقط افراد پرریسک و مبتلایان به بیماری های زمینه ای نیازمند تزریق واکسن آنفلوآنزا هستند، گفت: افراد پرریسک باید به نحو ویژه ای غربالگری شوند و واکسن آنفلوآنزا را دریافت نمایند.

چه کسانی سال جاری باید واکسن آنفلوآنزا تزریق نمایند؟

به گزارش ایسنا، دکتر محمدرضا دری، درباره شرایط توزیع واکسن آنفلوآنزا، گفت: باید توجه کرد که سال جاری سال ویژه ای است و حتی وزیر بهداشت هم خاطرنشان کرد که ما پاییز بسیار سختی را خواهیم داشت. زیرا از یک سو با بیماری کووید-19 روبرویم و از طرفی در پاییز با ویروس آنفلوآنزا نیز روبرو خواهیم شد.

وی اضافه نمود: علائم بالینی بیماران در این دو بیماری مشابه یکدیگر است و این موضوع باعث می گردد که مقداری روش درمان سخت باشد و مسائل تشخیصی هم با چالش هایی روبرو گردد، اما به هر میزان که بتوانیم افراد پرریسک و مبتلایان به بیماری های زمینه ای را با تزریق واکسن آنفلوآنزا ایمن تر کنیم، به فرایند پیشگیری از کرونا هم یاری نموده ایم. زیرا اگر قرار باشد این دو بیماری فردی که در معرض آلودگی است و یا ریسک فاکتورهای بیماری را دارد، مانند بیماران قلبی، دیابتی و... هم به کرونا و هم به آنفلوآنزا مبتلا گردد، می تواند خطرات بسیار جدی تری داشته باشد.

لزوم پیش بینی نظام توزیع هوشمند برای واکسن آنفلوآنزا

دری با بیان اینکه وزارت بهداشت باید تمهیداتی بیندیشد که واکسن آنفلوآنزا را نسبت به سنوات گذشته به میزان بیشتر و چند برابری تامین کند، اظهار کرد: از طرفی باید یک نظام توزیع هوشمند برای واکسن آنفلوآنزا قرار داشته باشد که واکسن آنفلوآنزا به افرادی که در اثر ابتلا دچار بیماری مهلک تری می شوند، تزریق گردد.

چه کسانی باید واکسن آنفلوآنزا تزریق نمایند؟

وی تاکید نمود: احتیاج نیست همه افراد واکسن آنفلوآنزا تزریق نمایند. شاید ترس از کرونا منجر به این گردد که همه فکر نمایند باید واکسن آنفلوآنزا را تزریق نمایند، درحالیکه اینطور نیست. وزارت بهداشت باید مدیریت کند تا بتوانیم سال جاری را مدیریت کنیم.

دری درباره بعضی اظهارات مبنی بر نام نویسی برای دریافت واکسن آنفلوآنزا از داروخانه ها، گفت: ثبت نامی برای واکسن آنفلوآنزا وجود ندارد و تا به امروز چیزی در این باره به داروخانه ها اعلام نشده است. بنابراین ثبت نامی وجود ندارد. مانند سنوات قبل متقاضی می تواند با مراجعه به داروخانه واکسن را دریافت کند.

افراد پرریسک برای تزریق واکسن آنفلوآنزا غربالگری شوند

وی گفت: سال جاری اگر مراکز بهداشت و بیمارستان های ما به نوعی بتوانند افراد پرریسک را غربالگری نموده و برای آنها نسخه ای تهیه گردد و این افراد بتوانند واکسن آنفلوآنزا را از داروخانه تهیه نمایند، مدیریت بهتری اتفاق می افتد تا در نظام توزیع دچار خلل نشویم. اگر از همین اکنون برای توزیع این واکسن برنامه ریزی نکنیم، سرانجام پاییز یا زمستان سال جاری با انبوهی از بیماران و افراد پرریسکی روبرو می شویم که واکسن را تزریق نکردند و باید مخاطرات بعدی را بپذیریم. بنابراین افراد پرریسک باید به نحو ویژه ای غربالگری شوند که می تواند تاثیر خوبی هم در پیشگیری از آنفلوآنزا داشته باشد.

تور مالزی: تور مالزی ارزان، تور لحظه آخری مالزی، تور مالزی نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان مالزی را از ما بخواهید.

خیمه نیوز: با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

منبع: فرارو
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 11351

به "چه کسانی سال جاری باید واکسن آنفلوآنزا تزریق نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کسانی سال جاری باید واکسن آنفلوآنزا تزریق نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید