چگونه از فشار های روانی اخبار کرونا ویروس جان سالم به در ببریم؟

به گزارش راه ساری، یک روانشناس درباره چگونگی روبرو با فشارهای روانی اخبار کرونا ویروس، توضیحاتی داد.

چگونه از فشار های روانی اخبار کرونا ویروس جان سالم به در ببریم؟

آزیتا امین الرعایا روانشناس و مشاور در گفت وگو با خبرنگار ، درباره فشارهای روانی اخبار کرونا ویروس، اظهار کرد: این روز ها نگرانی های زیادی راجع به ویروس ناشناخته کرونا در مردم شکل گرفته و این احساس نگرانی، استرس و اضطراب کاملا طبیعی است.

این روانشناس اعلام نمود: هر بیماری به دلیل ناشناخته بودن یک حالت ترس را در بدن ایجاد می کند که علاوه بر آسیب های جسمی، آسیب های روانی هم در پی دارد.

وی افزود: آمارها نشان می دهد80 تا90 درصد بیماری های فیزیکی و روانی با اضطراب و استرس شروع می شود و از آنجا که اضطراب بیماری قرن نام گرفته، می تواند سلامت روح و بهداشت روان را تحت تاثیر قرار دهد.

امین الرعایا با بیان اینکه اضطراب یک واکنش طبیعی به شرایط سخت و تهدید آمیز است، گفت:گاهی استرس طولانی و شدید شده و برای ما رنج ایجاد می کند، بنابراین بهترین حالت داشتن اضطراب اضطراب بهینه است یعنی سطحی از اضطراب که نه آنقدر زیاد باشد که عملکرد ما را مختل کند و نه آنقدر کم که باعث شود که نسبت به مسائل بی تفاوت وخونسرد باشیم.

این روانشناس ادامه داد: لازم است بدانیم که در کجای طیف اضطراب قرار داریم، زیرا اضطراب، استرس و ترس های ذهنی سیستم ایمنی بدن را ضعیف کرده و آن را از بین می برد و در این بین اگر ویروس یا مسئله ای وجود داشته باشد افراد مضطرب و نگران بیشتر در معرض آسیب خواهند بود، در این شرایط باید بتوانیم مدیریت رفتاری داشته باشیم، زیرا داشتن اضطراب کمکی به ما نخواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه احساسات منفی مانند؛ اضطراب، استرس، ناراحتی، ترس، خشم و نگرانی را باید از خودمان دور کنیم، افزود: تلاش کنیم با کسب اطلاعات دقیق و صحیح از منابع قابل اعتماد (مانند سازمان بهداشت جهانی)، افزایش آرامش و پرهیز از شایعات (شایعات باعث افزایش اضطراب ونگرانی می شود.) ، مطالعه کردن، ورزش و پیاده روی، گوش دادن به موسیقی، تماشای فیلم وسریال، داشتن تغذیه سالم، پرهیز از تجمعات غیر ضروری، رعایت نکات بهداشتی (شستن دست ها با آب وصابون به دفعات)، داشتن تغذیه سالم هم از خودمان مراقبت کنیم و هم به دیگران کمک کنیم که فضای امنی را از لحاظ بهداشتی و روانی تجربه کنند.

امین الرعایا گفت: 68 درصد مردم معتقدند که صحبت با فردی متخصص (روانشناس، مشاور و...) کمک بسزایی در کاهش و مدیریت استرس به آن ها می کند و بسیارتاثیر گذار است، امید است که با به کار بستن این اقدامات ساده و ابتدایی هر چه سریع تر از این بحران سراسری عبور کنیم، چراکه ما نمی توانیم از ترس مردن خودکشی کنیم.

کالارنا: مقایسه و نقد کالاهای دیجیتالی

نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8294

به "چگونه از فشار های روانی اخبار کرونا ویروس جان سالم به در ببریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه از فشار های روانی اخبار کرونا ویروس جان سالم به در ببریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید