چگونه از چشم در برابر کرونا محافظت کنیم؟

به گزارش راه ساری، انتقال ویروس کرونا به صورت قطع می تواند با لمس کردن چشم ممکن باشد؛ بنابراین ویروس از طریق دست دادن یا ترشحات عطسه به آسانی از فرد بیمار به فرد سالم منتقل می شود.

چگونه از چشم در برابر کرونا محافظت کنیم؟

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری خبرنگاران، خوشبختانه دفاع چشم دربرابر آسیب های مختلف بسیار قوی عمل می کند. زمانی که ویروس وارد ملتهبه چشم می شود در همان مرحله جلو آن گرفته خواهد شد، به صورتی که فرد دچار ریزش شدید اشک می شود.

ریزش اشک موجب شست و شو چشم می شود. البته باید بدانید اشک ما سرشار از آنتی بادی ها و مواد ضد ویروسی است که می تواند از چشم در برابر آسیب ها محافظت می کند. ملتهب شدن چشم موجب ورم و التهاب، قرمزی خواهند شد که کاملا طبیعی است، ولی در همین مرحله متوقف شده و اجازه ورود ویروس را به عصب چشم نخواهد داد.

انتقال ویروس کرونا به صورت قطع می تواند با لمس کردن چشم ممکن باشد؛ بنابراین ویروس از طریق دست دادن یا ترشحات عطسه به آسانی از فرد بیمار به فرد سالم منتقل می شود. این نوع عارضه مانند سرماخوردگی یا آنفلوآنزا با لمس کردن بینی و دهان سریع تر منتقل خواهد شد.

درموارد مشکوک بلافاصله باید از قطره اشک مصنوعی استفاده شود، مثلا اگر کسی به سمت دیگری عطسه کرد یا در محیط مشکوک قرار گرفت باید شست وشو مخاط انجام دهد، که بهترین روش هم استفاده از اشک مصنوعی است. البته حتی می توانید از سرم نمکی یا چای برای شست و شو استفاده کنید. نباید اجازه داده شود که ویروس وارد مخاط شده و آسیب به چشم وارد کند، بهترین و اولین راه پیشگیری است.

معمولا ویروس علاقه شدیدی به مخاط ها دارد و به همین علت است که در نواحی ریه علائم خود را نشان می دهد. در این دوره احتمال انتقال بیماری از فرد ناقل به سایرین کمتر از 3 درصد بوده که می تواند نکته مثبتی باشد. به جز راه دهان و تنفس راه دیگری که می تواند ویروس را به فرد دیگر انتقال دهد، پرتاب ذرات آلوده ویروس معلق به داخل چشم است.

کسانی که در منزل یا در هوا آزاد هستند و فاصله زیادی با اشخاص دارند نیازی به زدن ماسک ندارند. زمانی لازم است از ماسک استفاده شود که فرد در محیط بسته در کنار افراد دیگر قرار می گیرد. اصلا دست خود را به محیط های آلوده نزنید اگرهم تماسی داشتید با دست کثیف چشم و مخاط خود را لمس نکنید.

در این مواقع بهترین راهکار داشتن محافظ چشمی است. افراد می توانند از عینک های مخصوص یا طبی استفاده کنند، زیرا می تواند از انتقال ترشحات به چشم جلوگیری کند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8629

به "چگونه از چشم در برابر کرونا محافظت کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه از چشم در برابر کرونا محافظت کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید