کاخ سفید تهدید کرد تحریم های جدید علیه ایران وضع می کند

به گزارش راه ساری، یک مقام کاخ سفید گفت که آمریکا به زودی تحریم های جدید علیه ایران وضع می کند.

کاخ سفید تهدید کرد تحریم های جدید علیه ایران وضع می کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، تیم مریسون، دستیار ویژه رئیس جمهور آمریکا امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که دولت آمریکا قصد دارد به زودی تحریم های جدید علیه ایران اعمال کند.

وی در یک کنفرانس در واشنگتن گفت: کار ما با تحریم های ایران تمام نشده است. انتظار تحریم های جدیدی را در آینده بسیار نزدیک داریم، بسیار نزدیک.

این گفته ها در حالی است که آمریکا یکی از سخت ترین تحریم های تاریخ خود را علیه کشورمان اعمال کرده که به دلیل راهکارهای ضد تحریمی ایران و نیز همراهی نکردن جامعه جهانی با سیاست ها، غیر قانونی ترامپ این تحریم ها آنگونه که آمریکایی ها می خواستند نتیجه نداده است.

به گزارش خبرنگاران، در پی انتشار بیانیه صبح امروز رئیس جمهور مبنی بر کاهش تعهدات برجامی کشورمان، برخی کشورهای تأثیرگذار در عرصه بین الملل بر لزوم حفظ این دست آورد بین الملل تاکید کردند.

وزارت امورخارجه چین در این باره اعلام کرد که توافق هسته ای سال 2015 باید به طور کامل اجرا شود و تمامی اعضای آن مسئولیت دارند، اطمینان حاصل کنند که این کار انجام می شود.

سخنگوی کرملین نیز در واکنش به این تصمیم کشورمان آن را نتیجه اقدامات نسنجیده آمریکا توصیف کرد و گفت: دیپلمات های روس به رایزنی های خود با شرکای اروپایی مان برای حفظ توافق هسته ای ادامه خواهند داد.

وزیر دفاع فرانسه هم بر لزوم ادامه اجرای برجام تاکید کرد و گفت که اروپا خواهان حفظ این توافق است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 تیر 1398 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 2711

به "کاخ سفید تهدید کرد تحریم های جدید علیه ایران وضع می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید تهدید کرد تحریم های جدید علیه ایران وضع می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید