کرونا اسدالله شکل آبادی را هم با خود برد

به گزارش راه ساری، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در اصفهان، شکل آبادی از پیشکسوتان و قدیمی های نشر کتاب در اصفهان پس از ماه ها مبارزه با بیماری خاص قلبی و عمل قلب و پس از گذار موفقیت آمیز از این بحران سلامتی، به کرونا مبتلا شد و پس از یک روز بستری شدن در بیمارستان عسگریه، تسلیم این ویروس بی رحم شد.

کرونا اسدالله شکل آبادی را هم با خود برد

ناصر طالبی، همکار و دوست سالیان این مرحوم به خبرنگار ایبنا گفت: اسد همین دیروز از ما درخواست کتاب کرد و خانواده اشبرایش چند جلد کتاب بردند. او نزدیک ترین دوست من در این چند دهه بود. با خودم فکر می کنم چه کسی به جای این بزرگانی که یکی یکی از میان ما می فرایند، می آید؟!

وی اضافه کرد: ویژگی شاخص اسد، اخلاقش بود. مثل این آدم را هیچ گاه ندیده بودم. تمام عمرش را صرف کتاب و نشر کتاب کرد. او یک انسان کامل بود. قلبم به درد می آید که بگویم دو کتاب آخری که در نشر فردا به چاپ رساندیم، هزار نسخه بود که هنوز 800 نسخه اش در انبار است. اسد، با این حسرت از این جهان رفت.

قرار است پیکر اسدالله شکل آبادی، مدیر انتشارات فردا فردا صبح با حضور محدود اعضای خانواده و دوستان نزدیک وی، در قطعه فرهیختگان و هنرمندان اصفهان، واقع در باغ رضوان به خاک سپرده گردد.

یادآوری می گردد، شکل آبادی کار کتاب را از سال 1353 با کار در کتابفروشی هایی مانند ثقفی، چراغی و... شروع و به دلیل علاقه به این شغل انتشارات فردا را تاسیس کرد. به این ترتیب اولین کتاب اسدالله شکل آبادی به عنوان ناشر با نام نشر زمان نو به همت دهباشی در سال 61 منتشر شد. پس از آن با همکاری رواق رمان خانم دالوِی از ویرجینیا ولف و ترجمه هایی از پرویز داریوش و علی اصغر خبره زاده تا سال 62 منتشر کرد.

تور کیش: سفری هیجان انگیز به مروارید خلیج فارس

مجله سایه: گلچینی از بهترین های وب

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 12494

به "کرونا اسدالله شکل آبادی را هم با خود برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا اسدالله شکل آبادی را هم با خود برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید