کرونا را نمی گردد پنهان کرد ، شما می گویید با بیماران چه می نمایند؟

به گزارش راه ساری، خبرنگاران/بوشهر رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: عسلویه می توانست کانون عظیم بیماری باشد ولی نیست. وقتی بیماری وجود ندارد و درمانگاه این منطقه شلوغ نیست، وقتی که مریض تنفسی تعداد بالا نداریم باید چه کاری کرد؟ شما می گویید با بیماران چه می نمایند؟ آیا آنها را در زمین چال می نمایند؟ اصلا این بیماری قابل پنهان کردن نیست.

کرونا را نمی گردد پنهان کرد ، شما می گویید با بیماران چه می نمایند؟

سعید کشمیری در گفت وگو با خبرنگاران درباره مطالب منتشر شده در فضای مجازی و برخی رسانه ها مبنی بر دستکاری داده ها مطرح نمود: صحبت هایی که در مورد آمارها و اطلاعات رسمی مطرح می گردد گاهی اوقات انسان را رنجیده خاطر می نماید، که چرا باید یک همشهری و هم استانی چنین چیزی را به ما بگوید، اما آنچه مسلم است اینکه اقدامات اجرا شده در استان به موقع بوده است.

وی اضافه کرد: تمام کوشش و فکر و ذکر ما پیشگیری بوده و هست. در واقع تفاوت استان بوشهر با دیگر استان ها شاید در این باشد که تمرکز اصلی را بر روی پیشگیری گذاشته و خیلی بر روی درمان مانور نداده ایم. اینکه بگوئیم ما برای هر تعداد مریض آمادگی کامل داریم، من اصلا و به هیچ وجه چنین ادعایی نکرده و نمی کنم. اگر تعداد بیمار بالا باشد حتی در پیشرفته ترین کشورها نیز امکانات پاسخگو نیست.

وی در پاسخ به شرایط فعلی و شرایط عسلویه و مستعد بودن آن برای گسترش و تجربه موج اپیدمی کرونا گفت: عسلویه می توانست کانون عظیم بیماری باشد ولی نیست. وقتی بیماری وجود ندارد و درمانگاه این منطقه شلوغ نیست، وقتی که مریض تنفسی تعداد بالا نداریم باید چه کاری کرد؟ شما می گویید با بیماران چه می نمایند؟ آیا آنها را در زمین چال می نمایند؟ اصلا این بیماری قابل پنهان کردن نیست، در واقع کشورهایی که خیلی اهل پنهانکاری هستند هم نمی توانند آن را مخفی نمایند. اینجا که همواره پرچم بالا است، برخی کوچک ترین مسائل را عظیم نمایی می نمایند اما اگر چیزی بود مگر میشد آن را پنهان کرد؟ دلیلی هم ندارد. مگر ما چه سودی از پنهان کردن آمار واقعی می بریم.

این مسئول تاکید نمود: تنها کاری که می گردد انجام داد اینکه کنترل کنیم و نگذاریم تعداد مریض بالاتر برود، این بهترین کار است. دلیلی ندارد که غیر از واقعیت چیزی بگوییم، دوستانی که تردید و تشکیک ایجاد می نمایند نمی دانم چه هدفی دارند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: ما اخبار را به غیر از منبع رسمی و روابط عمومی دانشگاه و ستاد مقابله با کرونا اعلام نکرده و انتشار نمی دهیم و اینکه برخی رسانه های غیررسمی و یا حتی رسمی آماری را به نقل از ما یا با منابع نامشخص اعلام می نمایند صحیح نیست. برخی دوست دارند ما را به حاشیه ببرند اما هدف ما آنقدر مقدس و باارزش و مهم است که تحت تاثیر قرار نمی گیرد. نباید بحث بیماری را دستمایه تسویه حساب شخصی و انتقام جویی نماییم، این اخلاقی نیست.

کشمیری گفت: پس از حدود دو ماه در خانه ماندن روح و روان مردم آزرده شده است، اینکه از یک اشتباه یا آمار غیرواقع سواستفاده نماییم تا فضای جامعه را متشنج کنیم درست نیست. ما اینهمه از جان مایه می گذاریم، و در دو ماه گذشته نه مرخصی داشته ایم و نه حتی چند ساعت یا یک نیم روز استراحت داشته ایم، انسان در این شرایط کم می آورد، این بی مهری ها توان و انرژی و انگیزه کوشش را از ما می گیرد، ما هم که ربات نیستیم.

وی ادامه داد: فقط بحث کرونا نیست، فردا روزی اتفاق دیگری می افتد و اگر قرار باشد همدیگر را تخریب کنیم مگر چند نیرو داریم؟ یا چند کارشناس و متخصص داریم؟ در صورتی که اینها را از بین ببریم چه کسی می خواهد کار را پیش ببرد.

واحدی: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8653

به "کرونا را نمی گردد پنهان کرد ، شما می گویید با بیماران چه می نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا را نمی گردد پنهان کرد ، شما می گویید با بیماران چه می نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید