کرونا هم حریف آلودگی هوا نشد

به گزارش راه ساری، سازمان هواشناسی جهانی با انتشار بیانیه ای گفت: با وجود همه گیری ویروس کرونا و اعمال قرنطینه در بسیاری از شهرها و کشورها تغییرات آب و هوایی متوقف نشده است.

کرونا هم حریف آلودگی هوا نشد

به گزارش خبرنگاران از فارس، سازمان هواشناسی جهانی (WMO)گفت: با وجود همه گیری ویروس کرونا و اعمال قرنطینه در بسیاری از شهرها و کشورها تغییرات آب و هوایی متوقف نشده است.

این سازمان که بازوی اجرایی سازمان ملل در مورد کیفیت و شرایط جو زمین، تعامل آن با اقیانوس ها، آب و هوایی که ایجاد می کند و توزیع منابع آب بر اثر این تعامل است یادآور شد: پس از کاهش موقت آلودگی هوا به دلیل اعمال قرنطینه، اکنون شاهد بازگشت شرایط آب و هوایی به روال قبل هستیم و جهان هنوز در جهت محدود کردن افزایش درجه حرارت جهانی واقع شده است.

سازمان هواشناسی جهانی در بیانیه مطبوعاتی گفت: غلظت گازهای گلخانه ای در جو در سطح رکوردی قرار دارند و همچنان افزایش می یابند؛ پس از کاهش موقتی ناشی از قرنطینه و رکود اقتصادی، انتشار گازهای گلخانه ای در جهت سطح قبل از همه گیر شدن است.

جهان قرار است یکی از گرمترین سال ها در بین 5 سال گذشته را تجربه کند، روندی که احتمالاً ادامه خواهد داشت و در جهت دستیابی به اهداف توافق شده نیست.

این گزارش تأثیرات فزاینده و برگشت ناپذیر تغییرات آب و هوایی را که بر یخچال ها، اقیانوس ها، طبیعت، اقتصاد و شرایط زندگی انسان تأثیر می گذارد و اغلب از طریق خطرات مربوط به آب مانند خشکسالی یا جاری شدن سیل احساس می شود را برجسته می کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 11559

به "کرونا هم حریف آلودگی هوا نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا هم حریف آلودگی هوا نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید