یادداشت خبرنگار ترکیه ای برای خبرنگاران؛ امیدوارم دنیزلی به سلطه پرسپولیس و استقلال انتها دهد، صیادمنش در فنرباغچه پیروز می گردد

به گزارش راه ساری، خبرنگار نشریه دامگا ترکیه معتقد است مصطفی دنیزلی ویژگی های لازم برای سرانجام دادن به سلطه استقلال و پرسپولیس و به قهرمانی رساندن تراکتورسازی را دارد.

یادداشت خبرنگار ترکیه ای برای خبرنگاران؛ امیدوارم دنیزلی به سلطه پرسپولیس و استقلال انتها دهد، صیادمنش در فنرباغچه پیروز می گردد

به گزارش خبرنگاران، بوراک ذیهنی، خبرنگار نشریه ترکیه ای دامگا که شناخت خیلی خوبی از فوتبال ایران در رده باشگاهی و ملی دارد، در یادداشتی ویژه برای خبرگزاری خبرنگاران نگاهی به حضور مصطفی دنیزلی روی نیمکت تراکتورسازی تبریز انداخته و همچنین پیوستن اللهیار صیادمنش به فنرباغچه ترکیه را مورد بررسی قرار داده است. در زیر یادداشت این خبرنگار ترکیه ای را می خوانید:

سرانجام دادن به سلطه پرسپولیس و استقلال توسط دنیزلی

مصطفی دنیزلی، یکی از بهترین مربیان تاریخ فوتبال ترکیه است و حتی زمانی که او دوره پیروزی را سپری نکرد، این حقیقت دستخوش تغییر نشد. دنیزلی در کنار فاتح تریم و شنول گونش صندلی ویژه ای - در ترکیه - دارد و فرد ارزشمندی در فوتبال ترکیه به شمار می رود.

دنیزلی همانند یک پدر به بازیکنانش نزدیک می گردد و آنها را همانند پسران خود می بیند. او عاشق فوتبال هجومی است و از آنجایی که پیش از این در ایران کار نموده، لیگ و کشور ایران برایش غریبه نیست. دنیزلی شناخت خوبی از فوتبال ایران دارد و این بار می خواهد کاری که پیش از پیروز به انجامش - کسب قهرمانی در لیگ برتر ایران- نشد را انجام دهد و خودش را به اثبات برساند. علاوه بر مردم شهر تبریز، در ترکیه هم خیلی ها دوست دارند این اتفاق بیفتد.

دنیزلی سفیر ترکیه در ایران است، بنابراین انتظاراتی از او می رود. دنیزلی هر هفته در ورزشگاهی مملو از تماشاگر یک آزمون در پیش رو خواهد داشت. در تیم کاسیم پاشا - آخرین تیم این سرمربی ترکیه ای پیش از پیوستن به تراکتورسازی - شرایط به این صورت نبود و این حالا برای او یک مزیت بزرگ است. تراکتورسازی حتی در نقل واانتقالات تابستانی جاری مدعی تر بوده است. امیدوارم دنیزلی بتواند به سلطه استقلال و پرسپولیس سرانجام دهد و باعث غرور ما هم گردد. قلب ما با اوست.

اللهیار صیادمنش؛ یکی از بهترین خریدهای فنرباغچه

پیش از هر چیزی خیلی خوشحالم که صیادمنش به سوپرلیگ ترکیه منتقل شد. بر این باورم که بازیکنان جوان ایرانی با بازی در این لیگ شانس خود را برای بازی در تیم ملی فوتبال ایران امتحان می نمایند. ایران یکی از بزرگترین مهدهای فوتبال آسیاست و در هر دوره هم اینطوره بوده است. اینکه صیادمنش فوتبالش را در یک کشور مسلمان ادامه می دهد، برای او خیلی خوب است. اللهیار در شهری همچون استانبول زندگی خواهد نمود که از ملیت ها و ادیان مختلف در آن حضور دارند، اما اکثریت جمعیت را مسلمانان تشکیل می دهند. زیبایی شهر استانبول هم بر انرژی زندگی می افزاید و از لحاظ اجتماعی هم ویژگی های خاص خود را دارد.

در وهله اول صیادمنش تاکنون دوران حرفه ای باکیفیتی داشته است. از حیث ورزشی اگر به اللهیار نگاه کنیم، باید بگویم بازی های زیادی از او دیده ام، بازیکنی که قابلیت بازی در پست هافبک نفودی یا مهاجم دوم را هم دارد. فنرباغچه فصل پیش از همین پست ضربه بدی خورد چون به دلیل نداشتن گلزن خوب، هفته ها در خطر سقوط به دسته پایین تر بود. فنرباغچه یکی از بهترین گزینه هایی که می شد را به خدمت گرفت.

به نظرم مجید حسینی راه سوپرلیگ ترکیه را به روی بازیکنان ایرانی باز کرد. جذب بازیکنان ایرانی به دلیل رقم خرید پایین تر و دستمزد سالیانه کمتر - نسبت به بازیکنان اروپایی - یک مزیت بزرگ به شمار می رود. بازیکنان ایرانی اگر عملکرد خوبی از خود ارائه دهند، منبع درآمد خوبی هم می شوند. فنرباغچه این فصل بازیکنان خوبی را به ترکیب خود اضافه نمود و بازیکنان دیگری را هم جذب خواهد نمود. اللهیار برای اینکه در ترکیب اصلی زرد و لاجوردی پوشان قرار بگیرد، باید تا آخرین لحظه بجنگد و کوشش کند.

در خصوص اللهیار شنیدم که ممکن است باشگاه فنرباغچه او را به باشگاه دیگری قرض بدهد، اما صیادمنش خود را برای قرار دریافت در ترکیب اصلی فنرباغچه آماده می نماید و اطمینان دارم که در انجام این کار پیروز خواهد بود.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4008

به "یادداشت خبرنگار ترکیه ای برای خبرنگاران؛ امیدوارم دنیزلی به سلطه پرسپولیس و استقلال انتها دهد، صیادمنش در فنرباغچه پیروز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یادداشت خبرنگار ترکیه ای برای خبرنگاران؛ امیدوارم دنیزلی به سلطه پرسپولیس و استقلال انتها دهد، صیادمنش در فنرباغچه پیروز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید