یک واکسن کرونای دیگر ممکن است تا خاتمه سال به مرحله آزمایش نهایی برسد

به گزارش راه ساری، شرکت داروسازی فرانسوی سانوفی و شرکت داروسازی انگلیسی GSK که آزمایش بالینی یک واکسن بر اساس پروتئین را برای کروناویروس جدید شروع نموده اند می گویند هدفشان این است که تا پایان سال میلادی آن را به مرحله آزمایش نهایی برسانند.

یک واکسن کرونای دیگر ممکن است تا خاتمه سال به مرحله آزمایش نهایی برسد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز این دو شرکت داروسازی می گویند اگر نتایج کارآزمایی های بالینی این واکسن مثبت باشد، امیدوارند در نیمه اول سال میلادی آینده این واکسن تایید گردد.

این واکسن اکنون در مرحله اول و دوم کارآزمایی بالینی است که هدف آن ارزیابی بی خطر بودن، قابل تحمل بودن و پاسخ ایمنی واکسن در 440 نفر بزرگسال سالم داوطلب در 11 مرکز تحقیقاتی در آمریکا است.

این واکسن بالقوه از همان فناوری بر اساس پروتئین نوترکیبی استفاده می نماید یکی از واکسن های آنفلوآنزای شرکت سانوفی از آن بهره برده است. این واکسن با یک ادجوآن، ماده ای که اثر واکسن را تقویت می نماید، همراه می گردد که شرکت GSK ساخته است.

این دو شرکت توان فراوریی شان را بالا برده اند تا بتوانند در سال 2021 تا یک میلیارد دوز واکسن فراوری نمایند.

شرکت های داروسازی و سازمان های دولتی در سراسر دنیا در رقابت برای ساختن واکسن ها و درمان هایی برای کووید-19، بیماری ناشی از کروناویروس جدید، هستند که تا به حال جان 861000 نفر را گرفته و فعالیت های مالی را در سراسر دنیا مختل نموده است.

گرچه سانوفی و GSK در این مسابقه در مقام اول قرار ندارند-چندین واکسن دیگر از قبل به مرحله آزمایش گسترده تر نهایی یا مرحله سوم رسیده اند، اما این شرکت ها معتقدند تجربه فراوانشان در زمینه واکسن سازی امتیازی برای شان شمرده می گردد.

شرکت سانوفی همچنین با همکاری شرکت آمریکا ترانسلیت بیو در حال ساختن واکسن دیگری هم برای کروناویروس است که از فناوری mRNA استفاده می نماید.

این دو شرکت همچنین قصد دارند با کوواکس همکاری نمایند که طرحی به سرپرستی سازمان دنیای بهداشت برای یاری به خرید و توزیع عادلانه واکسن ها و درمان های کووید-19 در سراسر دنیا است.

سانوفی در اوائل این ماه گفت داروی ضد آرتریت روماتوئید این شرکت به نام Kevazra در درمان کووید-19 تاثیربخش نبوده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 26 مهر 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 11407

به "یک واکسن کرونای دیگر ممکن است تا خاتمه سال به مرحله آزمایش نهایی برسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک واکسن کرونای دیگر ممکن است تا خاتمه سال به مرحله آزمایش نهایی برسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید