11 طرح مالی و گردشگری در جزیره کیش به ارزش بیش از 2000میلیارد تومان توسط رئیس جمهور افتتاح خواهد شد، مظفری: ظرفیتهای تازه و افق های روشنتری پیش روی کیش است

به گزارش راه ساری، به گزارش دیده بان گردشگری و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اعلام این خبر گفت: این طرح ها در تاریخ 20 شهریور، با سرمایه گذاری 2040 میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید و بیش از هزارنفر را به طور مستقیم به کار مشغول خواهد نمود.

11 طرح مالی و گردشگری در جزیره کیش به ارزش بیش از 2000میلیارد تومان توسط رئیس جمهور افتتاح خواهد شد، مظفری: ظرفیتهای تازه و افق های روشنتری پیش روی کیش است

غلامحسین مظفری با بیان این که 11 طرح ، از تنوع خوبی برخوردار است، گفت: طرح های در آستانه بهره برداری، پاسخگویی به خلاء ها و نیازهای موجود در این جزیره رو به توسعه است و ظرفیتهای تازه و افق های روشنتری را پیش روی کیش می گشاید.

وی با اشاره به لزوم تقویت زیست بوم نوآوری و فناوری در کیش و جریان سازی ایده های نوآورانه در این خطه گفت: مرکز نوآوری کیش که به عنوان طرحی مهم به بهره برداری می رسد، طی تفاهم نامه سه جانبه بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی و سازمان منطقه آزاد کیش ایجاد شده است و بر اساس مکانیزم هایی، در اختیار شرکت های دانش بنیان، شرکت های خلاق و شرکت هایی که مستقر در پارک های علم و فناوری سراسرکشورهستند، قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در مورد افتتاح سایت بالگرد کیش گفت: پروژه هلی پورت جزیره کیش بر اساس طراحی و اجرای باند پهن پیکر و روشنایی، یکی از آخرین و مدرنترین هلی پورتهای داخل کشور محسوب می گردد که مورد تایید هواپیمایی کشوری قرار گرفته است.

غلامحسین مظفری در مورد دو طرح زیرساختی حوزه مخابرات گفت: پروژه فیبر نوری جزیره کیش با هدف ایجاد زیرساختهای ارتباطی پایدار و با کیفیت به منظور تبدیل جزیره کیش به شهر هوشمند گفت: این طرح با انجام دو پروژه در راستای کیفیت بخشی به ارتباطات در کسب و کارها، بهبود شرایط ارتباطی کیشوندان و تأمین نیازهای زیرساختی برای ایجاد شهر هوشمند، همچنین پیاده سازی شبکه 5Gدر منطقه آزاد کیش اجرا شده است. 2 طرح مورد بهره برداری در این زمینه، شبکه توسعه یافته فیبرنوری و تونل ارتباطی جزیره و تعبیه کابل فیبرنوری دریایی پشتیبان جزیره کیش است.

وی اضافه کرد: در کنار 4 طرح کلان مالی که با سرمایه گذاری دولتی صورت گرفته است، چند طرح مهم شامل یک هتل عظیم، چندین مجتمع مسکونی، کارخانه های فراوری مبلمان و سیستمهای برودتی نیز رسما مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ضمن ابراز امیدواری گفت: بهره برداری از این پروژه ها مقدمه ای برای پروژه های عظیم بعدی سال 1400 است که بیش از 20 هزار میلیارد تومان منابع برای آنها اختصاص یافته است.

غلامحسین مظفری با ابراز خرسندی از اینکه جزیره کیش، بیشترین رشد سرمایه گذاری در بخش های عمرانی، زیر بنایی و مالی در میان مناطق آزاد کشور را به خود اختصاص داده است، گفت: همه کوشش خود را برای رونق سرمایه گذاری و حمایت از سرمایه گذاران واقعی و نیز بهبود کیفیت زندگی در کیش قرار داده ایم.

آسمان تو: با ما سفر را تجربه کنید

مهسان بلاگ: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: گردشبان
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 11540

به "11 طرح مالی و گردشگری در جزیره کیش به ارزش بیش از 2000میلیارد تومان توسط رئیس جمهور افتتاح خواهد شد، مظفری: ظرفیتهای تازه و افق های روشنتری پیش روی کیش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "11 طرح مالی و گردشگری در جزیره کیش به ارزش بیش از 2000میلیارد تومان توسط رئیس جمهور افتتاح خواهد شد، مظفری: ظرفیتهای تازه و افق های روشنتری پیش روی کیش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید