3 دهیار در قزوین به دستگاه قضایی فراخوانده شدند

به گزارش راه ساری، رئیس اداره محیط زیست شهرستان قزوین گفت: 3 دهیار روستاهای بخش کوهین به دلیل رهاسازی زباله در طبیعت و آلوده کردن محیط زیست برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

3 دهیار در قزوین به دستگاه قضایی فراخوانده شدند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، اکبر کشت پرور اعلام کرد: این دهیاران به همراه یک شرکت تعاونی به علت بی توجهی به مدیریت پسماند و رهاسازی و انباشت زباله باعث آلودگی هوا، آب و خاک در روستاها و منطقه شده بودند.

وی با بیان این که انباشت زباله خارج از محل تعیین مدیریت پسماند باعث آلودگی محیط زیست می گردد، اضافه کرد: با این که در این خصوص تذکرهای زیادی به شوراها و دهیاران قزوین داده می گردد اما این 3 دهیار توجهی به این مسائل نداشتند.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان قزوین ادامه داد: این 3 دهیار هم اکنون به علت تخلفات زیست محیطی در قانون مدیریت پسماند به مراجع قضایی معرفی شده اند و برخورد قانونی با آن ها از مطالبه اصلی اداره محیط زیست است.

کشت پرور به تجمع سگ های ولگرد در بعضی روستاهای بخش کوهین اشاره نمود و گفت: مدت هاست مردم این بخش از سگ های ولگرد در روستاها در عذاب هستند که پس از آنالیز لازم، تعیین شد زباله ها باعث تجمع این سگ ها شده است.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان قزوین توضیح داد: هرجا زباله های خانگی در محلی بدون مدیریت انباشت شوند، غذای حیوانات درنده و گوشتخوار می گردد و پس از مدتی جمعیت این حیوانات را به خاطر زاد و ولد بیشتر افزایش می دهد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10439

به "3 دهیار در قزوین به دستگاه قضایی فراخوانده شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 دهیار در قزوین به دستگاه قضایی فراخوانده شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید