7 هزار دانش آموز هرمزگان در سامانه کتب درسی ثبت نام نکرده اند

به گزارش راه ساری، خبرنگاران/هرمزگان معاون پشتیبانی آموزش و پرورش هرمزگان گفت: بیش از 292هزار دانش آموز میان پایه استان اقدام به خرید کتب درسی خود نموده و هفت هزار دانش آموز هرمزگانی نیز اقدامی برای خرید کتاب انجام نداده اند.

7 هزار دانش آموز هرمزگان در سامانه کتب درسی ثبت نام نکرده اند

مرتضی رئیسی حسنلنگی در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به اتمام وقت ثبت سفارش کتب درسی دانش آموزان میان پایه گفت: سامانه ثبت سفارش کتب درسی از نیمه دوم فروردین ماه 99 فعالیت خود را شروع کرد که بعد از تمدید مجدد، تا سرانجام روز دوم تیرماه 99 برای ثبت سفارش کتب دانش آموزان فعال بود.

وی اضافه کرد: بیش از 292 هزار دانش آموز میان پایه در مقاطع ابتدائی، متوسطه اول و متوسطه دوم استان اقدام به خرید کتب درسی خود نموده اند که قریب به 97 درصد دانش آموزان هرمزگان را تشکیل می دهد.

رئیسی حسنلنگی ادامه داد: مطابق آخرین آمار گرفته شده، هفت هزار و 92 نفر نیز اقدامی برای ثبت سفارش کتب درسی برای سال تحصیلی آینده خود انجام نداده اند.

معاون پشتیبانی آموزش و پرورش هرمزگان مهمترین علل احتمالی برای عدم ثبت نام در سامانه کتب درسی را تکرار پایه یا (مردودی)، ترک تحصیل، جابجائی و خروج خانواده ها از استان و نیز شرایط نابسامان مالی در خانواده های چند فرزندی و سهل انگاری اولیاء مطرح نمود.

رئیسی حسنلنگی خاطر نشان کرد: ثبت سفارش کتب درسی پایه های ورودی اول ابتدائی، هفتم و دهم متوسطه از هشت تیرماه 99 شروع می گردد که والدین می توانند به صورت گروهی(پرداخت وجه به مدرسه و انجام ثبت نام کتب درسی توسط مدیر مدرسه) و نیز انفرادی اقدام به خرید کتب درسی نمایند.

تور مالزی: تور مالزی ارزان، تور لحظه آخری مالزی، تور مالزی نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان مالزی را از ما بخواهید.

خیمه نیوز: با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10106

به "7 هزار دانش آموز هرمزگان در سامانه کتب درسی ثبت نام نکرده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 هزار دانش آموز هرمزگان در سامانه کتب درسی ثبت نام نکرده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید