8 محصول دیگر ایران خودرو گران شد ، افزایش 4 تا 48 درصدی قیمت خودروها

به گزارش راه ساری، به گزارش خبرنگاران، رضا شیوا رئیس شورای رقابت با اشاره به آخرین جلسه شورای رقابت برای تعیین فرمول و دستورالعمل قیمت گذاری محصولاتی که تا به امروز برای آنها قیمت گذاری نشده بود، توضیح داد: تا پیش از این برای محصولات پژو، پراید و سمند فرمول قیمت گذاری تعیین و براساس آن قیمت گذاری می شد ولی یکسری از خودروها با توجه به این که واردات باز بود و شرایط رقابتی وجود داشت مشمول قیمت گذاری نمی شدند اما با توجه به توقف واردات اکنون محاسبات قیمت گذاری آنها در شورای رقابت انجام شد.

8 محصول دیگر ایران خودرو گران شد ، افزایش 4 تا 48 درصدی قیمت خودروها

وی ادامه داد: با توجه به این که برای قیمت گذاری باید تورم بخشی را از بانک مرکزی گرفته و در محاسبات لحاظ کنیم خودروهایی که تا پیش از این مشمول قیمت گذاری نبودند تورم بخشی در بانک مرکزی نداشتند و خواسته ایم تا با ارائه اطلاعات خودروسازها به آنها این تورم را مورد محاسبه قرار دهند اما در دو هفته گذشته کارشناسان این شورا تورم خودروهای غیرمشمول قیمت گذاری را که حتی تا 50 درصد ارزبری دارند را مورد محاسبه قرار دادند که در نهایت به تصویب رسید.

به گفته شیوا براساس مصوبه شورای رقابت هشت محصول دیگر ایران خودرو مشمول افزایش قیمت شدند که پژوپارس اتوماتیک تیوفایو، هایما s5، s 7، سورن بنزینی، پژو 207 دنده ای و اتوماتیک، دنا و دنا پلاس از چهار تا 48 درصد و متوسط 23 درصد افزایش قیمت دارد، که این افزایش قیمت نشبت به قیمت گذاری سازمان حمایت تا بهمن 1397 است.

وی ادامه داد: این محاسبات در شورای رقابت نهایی و به سازمان حمایت اعلام شده است و نامه آن را به سرپرست وزارت صمت اعلام می کنیم.

به گفته رئیس شورای رقابت، برای این محصولات جدید ایران خودرو پیش فروش انجام می شود که طبق شرایط تعریف شده از جمله انجام قرعه کشی خواهد بود.

گفتنی است؛ چندی پیش با تعیین فرمول قیمت گذاری در شورای رقابت محصولات ایران خودرو و سایپا که پیش از این مشمول قیمت گذاری بود بین 10 تا 23 درصد گران شد.

منبع: ایسنا

آسمان تو: با ما سفر را تجربه کنید

مهسان بلاگ: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9850

به "8 محصول دیگر ایران خودرو گران شد ، افزایش 4 تا 48 درصدی قیمت خودروها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 محصول دیگر ایران خودرو گران شد ، افزایش 4 تا 48 درصدی قیمت خودروها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید