آرام سازی کیفی خیابان نجات اللهی به نفع تقویت حضور عابران پیاده

به گزارش راه ساری، شهردار منطقه 6 از آرام سازی کیفی خیابان نجات اللهی به نفع تقویت حضور عابران پیاده اطلاع داد.

آرام سازی کیفی خیابان نجات اللهی به نفع تقویت حضور عابران پیاده

به گزارش خبرنگاران، دهداری پور در آئین بزرگداشت روز جهانی صنایع دستی و پروژه بهره برداری از تابلوی گذر صنایع دستی تهران گفت: خوشحالم همزمان با هفته صنایع دستی و روز جهانی صنایع دستی یکی از خیابان های مهم و قدیمی تهران و منطقه 6 به عنوان گذر صنایع دستی معرفی می گردد.

وی اضافه نمود: با توجه به استقرار تعداد قابل توجهی از صنوف فروش صنایع دستی در خیابان نجات اللهی، این خیابان به لحاظ عرفی و اجتماعی به عنوان راسته اصلی فروش صنایع دستی شناخته می گردد. علی رغم شناخت عرفی شهروندان از این گذر به دلیل فقدان و یا کمبود نشانه های آگاهی رسان و همچنین نبود زیبایی های بصری لازم جهت جذب گردشگر این معبر هیچ گاه نتوانسته صندلی خود را به عنوان یک راسته گردشگرپذیر پیدا کند.

وی ادامه داد: با توجه به پتانسیل خیابان نجات اللهی و وجود بسیاری از خانه های واجد ارزش تاریخی در این محور و همجواری بسیاری از مراکز اداری و تجاری با آن، بهره گیری از هویت تاریخی، اجتماعی این محور مورد توجه مدیران شهری منطقه قرار گرفته اند. لذا آرام سازی کیفی خیابان به نفع تقویت حضور عابران پیاده و تقویت فضاهای خدمات پشتیبان گردشگر، ایجاد پارکینگ، تقویت علائم و نشانه های آگاهی دهنده در مسیرهای منتهی به این گذر در حال اجرا است.

شهردار منطقه 6 تاکید نمود: ارتقا کیفی فضاهای شهری، بهسازی محیط نما و منظر نیز در دستور کار قرار گرفته تا این خیابان به شایستگی به عنوان گذر صنایع دستی ایران شناخته گردد. در این میان دریافت حداکثری دیدگاه های ذی نفعان از جمله صاحبان صنوف صنایع دستی، کسبه، ساکنین و شاغلین در محدوده مورد توجه قرار گرفته تا پس از برنامه ریزی های صورت گرفته هفته صنایع دستی فرصت مناسبی برای معرفی خیابان نجات اللهی به عنوان گذر صنایع دستی انتخاب گردد.

وی ادامه داد: مهمترین هدف ما در ایجاد گذر صنایع دستی تقویت پیاده مداری، احیای ارزش ها، تقویت زندگی شبانه، بالا بردن نشاط و پویایی اجتماعی و تقویت کسب و کار محلی در این محدوده است. با توجه به قدمت واحدهای فروش صنایع دستی و همچنین تنوع صنایع دستی عرضه شده در این خیابان و وجود هتل ها، کافه ها و رستوران ها می تواند گذر صنایع دستی خیابان ویلا را عامل پیونددهنده عناصر گردشگری بخصوص گردشگری فرهنگی دانست.

وی تاکید نمود: نباید فراموش کرد که با توجه به توصیه رهبر انقلاب به تکیه بر اقتصاد داخلی می توان روی ظرفیت های صنایع دستی حساب ویژه ای باز کرد و در آینده ای نزدیک تعداد فروشگاه هایی که در این عرصه فعالیت می نمایند، افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: در هفته صنایع دستی در این خیابان بازار ویژه صنایع دستی اقوام دایر خواهد بود تا این آغاز قوی نویدبخش روزهای خوبی برای صنعت صنایع دستی کشور باشد.

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3253

به "آرام سازی کیفی خیابان نجات اللهی به نفع تقویت حضور عابران پیاده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آرام سازی کیفی خیابان نجات اللهی به نفع تقویت حضور عابران پیاده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید