آلودگی آزمایشگاه ساخت کیت تشخیص در آمریکا به ویروس کرونا

به گزارش راه ساری، دانشمندان آمریکایی از آلودگی یک آزمایشگاه ساخت کیت های تشخیص به ویروس کرونا خبر داده اند که باعث شده است دولت ترامپ ساخت کیت های تشخیص را به مکان دیگری منتقل کند.

آلودگی آزمایشگاه ساخت کیت تشخیص در آمریکا به ویروس کرونا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پایگاه خبری اکسیوس گزارش داد، یک دانشمند عالی رتبه فدرال آمریکا هشدار داد که نگران آلودگی یک آزمایشگاه در آتلانتا به ویروس کرونا است، جایی که دولت کیت های تشخیص کرونا را می سازد.

بر اساس این گزارش دولت دستور تحقیقات مستقل را داده است و ساخت های کیت های تشخیص ویروس کرونا به مکان دیگری منتقل شده اند.

همچنین نگرانی از مسائل و عواقب بالقوه آلودگی این آزمایشگاه به اولویت اول برخی مقامات کاخ سفید تبدیل شده است.

بر اساس این گزارش، دولت ترامپ وجود مشکل در کیت های تشخیص را پذیرفته اما هنوز به صورت عمومی درباره این مسئله حرف نزده است.

اکسیوس در گزارش خود آورده اداره غذا و دارو به صورت خاص نگران شرایط آزمایشگاه آتلانتا است، هرچند مقامات این اداره نگفته اند دقیقاً چه چیزی در این آزمایشگاه پیدا نموده اند که باعث نگرانی آنها شده اما در این آزمایشگاه کیت های تشخیص ویروس کرونا ساخته می شد که مسئله اصلی نگرانی آنها است.

اگرچه مقامات اداره غذا و دارو گفتند با کوشش های اجرا شده این مشکل رفع شده و کیت های تشخیص دیگر مسئله ای ندارند اما موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا که اوایل هفته اعلام شد نشان می دهد این ویروس در سراسر آمریکا گسترش یافته است، این در حالی است که دولت آمریکا فقط تعداد بسیار کمی را مورد آزمایش قرار داده است.

بر اساس این گزارش، هنوز معین نیست آلودگی احتمالی آزمایشگاه چه مسائلی در رابطه با تشخیص ایجاد نموده و تا چه حدی این آلودگی جدی و گسترده بوده و یا اینکه یک مشکل محدود بوده که به سادگی حل شده است و یا اینکه یک نگرانی گسترده است.

+

مجله ابوذریون: مجله خبری و تحلیلی

مجله عکس: آشنایی با هنر عکاسی و تصویربرداری

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8385

به "آلودگی آزمایشگاه ساخت کیت تشخیص در آمریکا به ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلودگی آزمایشگاه ساخت کیت تشخیص در آمریکا به ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید