اسم های کمتر شنیده شده نوزادان کردستانی

به گزارش راه ساری، مدیرکل ثبت احوال استان کردستان با اشاره به فراوانی نام نوزادان متولد شده، اظهار کرد: طی چهار ماهه امسال، نام محمد در میان پسران و آنیا در دختران از بیشترین فراوانی میان نام های انتخابی شهروندان کردستانی در نامگذاری نوزادان برخوردار بوده است.

اسم های کمتر شنیده شده نوزادان کردستانی

حسن صومی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران اضافه کرد: پس از این دو نام، نام های آیهان، آراد، آرسام و سامیار برای پسران و نام های باران، سدنا، نیلا و سوژین در نزد دختران به ترتیب بیشترین فراوانی را دارا است.

وی از ثبت 8 هزار و 429 واقعه ولادت در چهار ماهه امسال در استان اطلاع داد و گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 14.8 درصد کاهش داشته است .

با اشاره به اینکه نسبت جنسی در چهار ماهه امسال، 105 درصد است اظهار کرد: تعداد پنج هزار و 799 واقعه ولادت در مناطق شهری و تعداد 2 هزار و 630 واقعه در مناطق روستایی استان به ثبت رسیده که از این تعداد نوزاد، چهار هزار و 324تولد پسر و چهار هزار و 105 تولد نیز مربوط به دختر است.

وی با اشاره به اینکه که نرخ خام حاصل از ثبت ولادت در استان 15.4 در هزار بوده است، توضیح داد: شهرستان بانه با 19 در هزار بیشترین و شهرستان سروآباد با 12.6 در هزار کمترین نرخ ثبت ولادت را داشته است.

مدیرکل ثبت احوال استان کردستان، با بیان اینکه بیشترین ولادت ثبت شده مربوط به مادران گروه سنی 29 الی 25 سال بوده است، اضافه کرد: در چهار ماهه امسال به طور متوسط در هر شبانه روز 68 واقعه ولادت به ثبت رسیده است.

صومی با اشاره به اینکه 99.83 درصد از ولادت ها در مهلت قانونی 15 روزه به ثبت رسیده است، اعلام کرد: در چهار ماه امسال 127 مورد چند قلوزایی در کردستان به ثبت رسیده که از این تعداد، 2 مورد سه قلوزایی بوده است.

صومی با بیان اینکه در چهار ماه اول امسال تعداد 2 هزار و 470 واقعه فوت در استان به ثبت رسیده است، گفت: این میزان فوت نسبت به مدت مشابه سال قبل 4.7 درصد افزایش داشته، از این تعداد فوت یک هزار و 572 مورد در شهرها و 898 مورد در روستاها بوده است .

مدیرکل ثبت احوال استان کردستان، اعلام کرد: از مجموع کل وقایع وفات به ثبت رسیده در چهار ماه اول امسال یک هزار و 441 مورد آقایان و یک هزار و 29 نفر خانم ها بوده اند.

صومی، نسبت جنسی حاصل از ثبت وفات در این مدت را برابر 140.1 عنوان نمود و اضافه کرد: بر این اساس در مقابل هر 100 واقعه فوت ثبت شده زنان حدود 140 واقعه فوت مردان به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به اینکه نرخ خام حاصل از ثبت وفات در استان 4.5 در هزار بوده است، گفت: شهرستان بیجار با 5.7 در هزار بیشترین و شهرستان بانه با 3.1 در هزار کمترین نرخ خام ثبت وفات را داشته است.

مدیرکل ثبت احوال استان کردستان با بیان اینکه 98.96 درصد از وفات ها در مهلت قانونی 10 روزه به ثبت رسیده است، اظهار داشت: میانگین سن مردان فوت شده 65.47 سال و میانگین سن زنان فوت شده 66.41 سال بوده در واقع در چهار ماهه امسال به طور متوسط در هر شبانه روز 20 واقعه وفات به ثبت رسیده است.

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4259

به "اسم های کمتر شنیده شده نوزادان کردستانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسم های کمتر شنیده شده نوزادان کردستانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید