انواع تشنج در بچه ها کدام است؟

به گزارش راه ساری، فوق تخصص گوارش بچه ها بیان داشت: یکسری از تشنج ها وجود دارد که تشنج نبوده و به آن شبه تشنج می گویند؛ مثلا در این حالت کودک تیک داشته یا پایش پرش دارد، بیقرار است، گریه می نماید و چهره اش سیاه یا سفید می گردد.

انواع تشنج در بچه ها کدام است؟

به گزارش، فوق تخصص بچه ها انواع تشنج در بچه ها و عوارض آن را تشریح کرد.

علی اکبر سیاری، فوق تخصص بچه ها در پاسخ به این پرسش که آیا تشنج حاصل از تب کردن بچه ها خطرناک است؟، گفت: تشنج دو دسته است؛ یکی ممکن است جنرال و دیگری فوکال باشد. ممکن است یک دست کودک تکان بخورد یا ممکن است کودک یک طرف بدنش تشنج داشته باشد.

وی با اشاره به نوع جنرال تشنج، بیان داشت: در این نوع ممکن است همه بدن کودک سفت باشد یا ممکن است حرکات ممتد داشته باشد، یا نوع دیگری با عنوان اختلال هوشیاری باشد؛ یعنی یک لحظه کودک هوشیاری اش را از دست بدهد، هیچ چیزی متوجه نگردد و کودک به خودش ادرار کند و بعد به هوش بیاید.

این فوق تخصص گوارش بچه ها بیان داشت: یکسری از تشنج ها وجود دارد که تشنج نبوده و به آن شبه تشنج می گویند؛ مثلا در این حالت کودک تیک داشته یا پایش پرش دارد، بیقرار است، گریه می نماید و چهره اش سیاه یا سفید می گردد که چنین حالتی داشتن را ریسه رفتن می گویند.

سیاری با اشاره به نوع دیگر تشنج، اضافه نمود: بعضی از بچه ها سرشان جلو رفته و دستش شان عقب می رود و این را سلام کردن می گویند. 3 تا 5 درصد بچه ها 3 تا شش ماه که تب می نمایند دچار تشنج می شوند و سن شان 6 ماه تا 6 سال است.

وی اضافه نمود: این نوع تشنج خوش خیم بوده و معمولا عارضه ای ندارد و خوب می گردد و فقط 3 درصد آن ها ممکن است دچار صرع شوند.

منبع : فارس

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان، تور لحظه آخری مالزی، تور مالزی نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان مالزی را از ما بخواهید.

kheimehnews.ir: با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 5738

به "انواع تشنج در بچه ها کدام است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انواع تشنج در بچه ها کدام است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید