ایرپادهای جدید اپل با سنسورهای پایش سلامت

به گزارش راه ساری، به نظر می رسد اپل میخواهد قابلیت های پایش سلامتی را به هدفون های واقعاً بی سیم خود نیز اضافه کند. بر اساس اخرین اخباری منتشر شده، اپل در فکر اضافه کردن سنسورهای نور محیطی به ایرپاد بعدی خود خواهد بود تا بتواند سطح اکسیژن خون و ضربان قلب را نیز محاسبه کند.

ایرپادهای جدید اپل با سنسورهای پایش سلامت

بر اساس جدیدترین اخبار به دست آمده، می دانیم اپل به یکی از تامین کنندگان خود به نام ASE Technology اعلام نموده که سنسورهای نور محیطی یا Ambient Light Sensor را فراوری کند. فرضیه ای که در این رابطه وجود دارد، استفاده از چنین سنسورهایی به منظور شمارش گام، پایش حرکات سر و تحلیل ضربان قلب به وسیله ایرپاد است. البته پیش از این نیز استفاده از چنین سنسورهایی را در گوشی گلکسی S9 دیده بودیم.

این گوشی با تابش نور به پوست و اندازه گیری تفاوت ها در بازتابش آن، می توانست ضربان قلب را پایش کند. البته استفاده از این سنسور در ایرپاد با این ابعاد کوچک، چیزی نیست که به سرعت رخ دهد و به احتمال زیاد اپل در ابتدا این سنسور را در هدفون های پاوربیتس پرو تعبیه کند. هدفون رو گوشی شایعه شده خود اپل نیز یکی از کاندیدهای اصلی سنسور نور محیطی است.

با این وجود اپل می تواند از این سنسور برای پایش سطح اکسیژن خون به منظور اندازه گیری داده های ورزشی کاربران استفاده کند. همچنین می توان به یاری این سنسور، شرایط سلامتی و مسائل بیخوابی کاربر را نیز پایش کرد. کمپانی معروف کالیفرنیایی در حال حاضر به یاری سنسور ECG به کار رفته در اپل واچ سری 5 می تواند مسائل قلبی را پیش بینی نموده و حتی با مطلع کردن کاربر، از وقوع آن جلوگیری کند.

در نتیجه چندان بیراه نیست که اپل ایرپادهای خود را به عنوان یکی از بسترهای پایش سلامتی در نظر گیرد و امکانات متعددی در این زمینه را در آن ها تعبیه کند. در هر صورت باید دید شایعات به محصول نهایی ختم می گردد یا خیر.،دیجیاتو

ایرانیرو: سفر به زیباترین شهرهای ایران، تبریز، مشهد، اصفهان، شیراز، یزد

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9500

به "ایرپادهای جدید اپل با سنسورهای پایش سلامت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرپادهای جدید اپل با سنسورهای پایش سلامت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید