بررسی پرونده تخلف یک شرکت لبنی از طریق کمیسیون حل اختلافات گمرکی

به گزارش راه ساری، لطیفی گفت: مستندات دفتر ارزش گمرک در خصوص پرونده تخلف ارزی یک شرکت لبنی چهارشنبه گذشته برای بررسی در کمیسیون حل اختلافات گمرکی ارسال شده است.

بررسی پرونده تخلف یک شرکت لبنی از طریق کمیسیون حل اختلافات گمرکی

خبرنگاران - سخنگوی گمرک می گوید: پفراینده بیش بود ارزش در کره وارداتی یکی از شرکت های بزرگ لبنی، از طریق گمرک اجرایی شده است. صاحب کالا بعد از روبرو و براساس قانون به کمیسیون حل اختلافات گمرکی مراجعه می کند و طرح دعوا می کند.

لطیفی گفت: کمیسیون حل اختلافات گمرکی چون یک نهاد قانونی برای رسیدگی به این تفاوت نگاه و اختلاف نظر بین صاحب کالا و گمرک است با ترکیبی از کنندگان اتاق بازرگانی، اتاق تعاون، وزارت صمت، وزارت اقتصاد و همچنین گمرک تشکیل جلسه می دهد و رای را به عنوان مرجع قضائی صادر می کند.

بیشتر بخوانید

  • بعد از گذشت 6 ماه تنها به تخلفات 3 اظهارنامه شرکت لبنی رسیدگی شد!

به گفته او گمیسیون حل اختلاف گمرکی خارج از اداره گمرک است و گمرک یا صاحب کالا باید تمکین کنند یا در 20 روز مهلت پس از انشا رای و ابلاغ آن می تواند به کمیسیون تجدید نظر مراجعه کند به عنوان نهاد صلاحیت دار رسیدگی کند.

شش ماه پیش بود که تخلف ارزی این شرکت لبنی از سوی گمرک اعلام و رسانه ای شد. بیش از 30 اظهارنامه مربوط به دوران تک نرخی بودن ارز است و هیچ ارتباطی به ارز ترجیحی نخواهد داشت. به دلیل بررسی زمانی چهار ساله واردات کره از این شرکت، وجود 94 اظهار نامه و پفراینده متفاوت اختلافی، فرایند رسیدگی به قید فوریت همراه با دقت در حال انجام است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 27 اسفند 1400 بروزرسانی: 27 اسفند 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14516

به "بررسی پرونده تخلف یک شرکت لبنی از طریق کمیسیون حل اختلافات گمرکی" امتیاز دهید

1 کاربر به "بررسی پرونده تخلف یک شرکت لبنی از طریق کمیسیون حل اختلافات گمرکی" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بررسی پرونده تخلف یک شرکت لبنی از طریق کمیسیون حل اختلافات گمرکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید