تعبیر خواب نیش زدن مار چیست؟

به گزارش راه ساری، نیش زدن مار در خواب می تواند نشانه ای از تهدیدی نهفته مانند خیانت در اطراف فرد بیننده خواب باشد. با تعبیر خواب نیش زدن مار همراه ما باشید.

تعبیر خواب نیش زدن مار چیست؟

مار از جمله حیواناتی است که به دلیل ترس ناخودمطلع از آن بسیار در خواب ها و رویاها مشاهده می گردد. بیشتر معبرین برای تعبیر خواب مار و یا اعمالی که این خزنده انجام می دهد (نیش زدن، خزیدن و …) نمادهای مختلفی را بکار می گیرند. در ادامه با تعبیر خواب نیش زدن مار همراه ما باشید.

تعبیر خواب نیش زدن مار

کارل گوستاو یونگ می گوید:

مار از جمله حیواناتی است که بسیار در رویا دیده می گردد. ترس ناشی از دیدن آن می تواند باعث اغتشاش و درگیری ذهن بیننده رویا گردد در صورتی که این رویا می تواند هم معانی مثبت به همراه داشته باشد هم تفاسیری منفی. در واقع باید بدانیم که مار در فرهنگ و پیشینه هر فرد چگونه در نظر گرفته می گردد و سپس بر مبنای آن به توضیحی در خصوص رویا بپردازیم.

مار در بوته ها به صورت مخفیانه می خزد و نیشی بر شما وارد می نماید. تهدیدات نهفته مانند خیانت هم بدین صورت عمل می نمایند. این خواب کوشش می نماید تا به شما، در خصوص چیزی در زندگی بیداری تان هشدار دهد که از آن مطلع نیستید یا هنوز خود را بروز نداده است.

تونی کریسپ در کتاب فرهنگ تفسیر رویا می گوید:

  • اگر مار شما را نیش زد: نگرانی های ناخودمطلع درباره سلامتی شما، سائقه های جنسی ناکام یا احساساتی که علیه خود شما برخاسته اند، چنانکه پرخاشگری درونی شده ما را مسموم می نماید و سبب ساز بیماری های واقعی می گردد، بنابراین به صورت نیش مار در رویا به نمایش در آمده است
  • اگر مار دیگران را نیش زد: سخنان نیشدار؛ کلام زهرآلود؛ انرژی احساسی که علیه خود فرد یا دیگری برخاسته است.

اگر در رویا مار مشاهده شده به رنگ سیاه بود برای درک بهتر خواب می توانید به تعبیر خواب مار سیاه رجوع نمایید.

لوک اویتنهاو: نیش خوردن ازمار: از بین رفتن آرامش در خانواده

یوسف پیامبر: دیدن نیش زدن مار، نشانه رسیدن گزند و آسیبی از جانب دشمن است.

آنلی بیتون می گوید:

  • اگر زنی خواب ببیند ماری مرده به او نیش می زند، نشانه آن است که از بدخواهی و شرارت کسی عذاب خواهد کشید.
  • اگر خواب ببینید ماری شما را نیش می زند، نشانه آن است که تسلیم کارهای ناپسند خواهید شد.
  • اگر خواب ببینید مار کسی را نیش می زند، نشانه آن است که نامطلعانه به یکی از دوستان خود، صدمه ای می زنید.

مطیعی تهرانی می گوید: دیدن مار در خواب خبر از وجود دشمنی خانگی می دهد. این خزنده بدون خبر و اطلاع قبلی در کمین بوده و به سراغتان خواهد آمد. دشمنی زیبا، خوش نقش و نگار و دل فریب که در نزدیکی شماست و از وجود آن با خبر نیستید. اگر فرصت بیابد نیش زهر آلود خودش را در تن شما فرو می برد.

معبرین غربی گویند:

تعبیر خواب نیش زدن مار می تواند جنبه های زیر را نشان دهد:

  • ترس و شیفتگی
  • تاثیر گذاری در زندگی
  • تهدید یا وسوسه

در واقع نیش زدن مار احساسات فوری و سریع را نشان می دهد.

به اعتقاد مصریان باستان نیش مار علاوه بر آسیب زدن به جسم، روح را نیز مسموم می نماید. بنابراین نیش مار همیشه با احساسات تلخی گره خورده است. این احساسات تلخ بیانگر مسائل زندگی هستند.

دیدن نیش زدن مار هشداری است که در دوران سختی قرار گرفته و برای رشد کردن احتیاج به تجربه دارید. البته در نظر داشته باشید برای تفسیر این رویا شناخت محیط دیده شده در خواب و احساس شما در آن لحظه بسیار اهمیت دارد. نیش مار در خواب الگویی است که در زندگی بیداری ایجاد نموده اید.

سخن آخر

اگر به تازگی خوابی با موضوع نیش زدن مار دیده اید، می توانید رویای خود را در پایین همین صفحه برای کارشناسان ما بنویسید تا در اسرع وقت جوابگوی شما باشند.

انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14196

به "تعبیر خواب نیش زدن مار چیست؟" امتیاز دهید

2 کاربر به "تعبیر خواب نیش زدن مار چیست؟" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعبیر خواب نیش زدن مار چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید