خسارت 5 میلیارد تومانی به خطوط انتقال آب استان مرکزی

به گزارش راه ساری، سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت: بارندگی و سیلاب های بیش از 5 میلیارد تومان به خطوط انتقال آب استان خسارت وارد کرد.

خسارت 5 میلیارد تومانی به خطوط انتقال آب استان مرکزی

یوسف عرفانی نسب در گفت وگو با خبرنگاران، گفت: سیلاب های اخیر در استان مرکزی بیش از 5 میلیارد تومان به تاسیسات و خطوط انتقال آب در حوزه شهری و روستایی استان آسیب زده است.

وی اضافه نمود: بیشترین خسارت مربوط به خطوط انتقال موجود در مسیرها و راه های دسترسی است که به دلیل سیلاب دچار آسیب شده اند.

عرفانی نسب در مورد کیفیت آب آشامیدنی در استان و شهرستان اراک بیان نمود: مباحثی در مورد کاهش کیفیت آب سد کمال صالح شازند و همچنین افت فشار آب در شهر اراک مطرح شد که این امر به افزایش کدورت آب سد در روز پنجشنبه باز می گشت.

وی اضافه نمود: روز پنجشنبه با افزایش ورودی سد کمال صالح شرکت آب منطقه ای استان همزمان با افزایش کدورت آب سد اظهار داشت که باید انتقال آب به شهر اراک را کاهش دهند تا کدورت کم گردد که این امر قطعا کاهش فشار آب را به دنبال داشت چراکه ظرفیت چاه های موجود جوابگوی احتیاج شهر اراک نیست به همین دلیل پیش بینی لازم جهت کاهش فشار آب صورت گرفت و با توجه به انتها تعطیلات و افزایش مصرف اطلاعیه ها به مردم اعلام شد.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی بیان نمود: خوشبختانه این کدورت به سرعت کاهش یافت و در شرایط کنونی وضعیت آب سد کاملا مطلوب است و آب به اندازه احتیاج شرب شهر اراک تامین می گردد.

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 2113

به "خسارت 5 میلیارد تومانی به خطوط انتقال آب استان مرکزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارت 5 میلیارد تومانی به خطوط انتقال آب استان مرکزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید