رئیس یوفا: درباره محدودیت ورود زنان به ورزشگاه ها سکوت نمی کنیم، با کشورهایی که زن ها دسترسی محدود به ورزشگاه ها دارند بازی نکنید

به گزارش راه ساری، تا جایی که ما می دانیم دو کشور در جهان هستند که به زن ها و دخترها اجازه ورود به ورزشگاه ها را نمی دهند. ما نمی توانیم آنها را جریمه کنیم چون این حق در اختیار فیفاست ولی نمی توان در این باره نیز ساکت بود.

رئیس یوفا: درباره محدودیت ورود زنان به ورزشگاه ها سکوت نمی کنیم، با کشورهایی که زن ها دسترسی محدود به ورزشگاه ها دارند بازی نکنید

الکساندر شفرین تصمیم جدید یوفا برای بازی نکردن تیم های باشگاهی و ملی اروپایی با کشورهای محدود کننده ورود زن ها به استادیوم ها را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، یوفا در اجلاس اخیر خود به 55 عضو خود پیشنهاد کرد که هیچ تیم ملی و باشگاهی از قاره اروپا در کشورها و یا با کشورهایی که برای حضور زنان در استادیوم های فوتبال محدودیت ایجاد می کند بازی نکنند. پیشنهادی که با موافقت تمامی کشورهای عضو روبرو شد و اجرایی می شود.

آلکساندر شفرین، رئیس یوفا در همین رابطه به خبرگزاری فرانسه گفت: کمیته اجرایی یوفا به تمامی 55 عضو و تمامی باشگاه های اروپایی توصیه کرد در کشورهایی که زن ها دسترسی محدود به استادیوم ها دارند بازی نکنند. تا جایی که ما می دانیم دو کشور در جهان هستند که به زن ها و دخترها اجازه ورود به استادیوم ها را نمی دهند. ما نمی توانیم آنها را جریمه کنیم چون این حق در اختیار فیفاست ولی نمی توان در این باره نیز ساکت بود.

عالی ترین شخص در نهاد یوفا در بخش پایانی صحبت خود گفت: به همین دلیل توصیه ما به تیم های تمامی 55 عضو یوفا چه باشگاهی و ملی (فوتبال، فوتبال ساحلی و فوتسال) این است که در این کشورها و با این کشورها بازی نکنند.

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: عصر ایران
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 5413

به "رئیس یوفا: درباره محدودیت ورود زنان به ورزشگاه ها سکوت نمی کنیم، با کشورهایی که زن ها دسترسی محدود به ورزشگاه ها دارند بازی نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس یوفا: درباره محدودیت ورود زنان به ورزشگاه ها سکوت نمی کنیم، با کشورهایی که زن ها دسترسی محدود به ورزشگاه ها دارند بازی نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید