رنگ هایی که خانه شما را بزرگ تر نشان می دهند

به گزارش راه ساری، در این مطلب با رنگ هایی که اتاق های کوچک را بزرگ تر نشان می دهد آشنا خواهید شد.

رنگ هایی که خانه شما را بزرگ تر نشان می دهند

به گزارش، امروزه سقف بسیاری از خانه ها مخصوصا خانه های آپارتمانی کوتاه است، اما می توان با یکسری ترفند ها سقف را بلندتر و فضای خانه را بزرگ تر از آن چیزی که هست نشان داد. یکی از این ترفند ها به کار بردن رنگ مناسب برای سقف اتاق است.

اگر اتاق کوچک است برای دیوار های اتاق از رنگ های خنثی و روشن بهره ببرید و برای سقف رنگ متضاد به کار ببرید. با این کار هم سقف بلندتر نشان داده می گردد و هم فضای اتاق بزرگ تر.

آبی کم رنگ یکی از رنگ هایی است که طراحان دکوراسیون معمولا برای اتاق هایی که سقف کوتاهی دارند استفاده می نمایند. زیرا وقتی رنگ آبی را بالای سرمان می بینیم احساس می کنیم در یک فضای آزاد در حال تماشای آسمان آبی هستیم. به همین دلیل احساس می کنیم در یک فضای بزرگ و دل باز هستیم.

استفاده از این رنگ روی سقف درست مثل رنگ آبی کم رنگ سقف را بلندتر نشان می دهد به طوری که احساس می کنیم در یک فضای باز نشسته ایم که به اندازه کافی جادار است. زرد کم رنگ را می توانید برای سقف هر اتاقی به کار ببرید، زیرا یک طیف رنگ خنثی و روشن است که می توان آن را با رنگ های زیادی ترکیب کرد.

رنگ سفید یک رنگ بدون نقص برای سقف اتاق است. از همه مهم تر این که رنگ سفید سقف اتاق را بلندتر نشان می دهد. اگر می خواهید یک فضای مدرن داشته باشید از رنگ سفید برای سقف بهره ببرید. روی دیوار چه از رنگ های تیره و چه از رنگ های خنثی استفاده نموده باشید می توانید برای سقف از رنگ سفید بهره ببرید تا ارتفاع فضای اتاق را بلندتر نشان دهد.

منبع: بدونیم

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 1066

به "رنگ هایی که خانه شما را بزرگ تر نشان می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رنگ هایی که خانه شما را بزرگ تر نشان می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید