سقوط ارزش سهام، ثروت این افراد را به باد داد

به گزارش راه ساری، خبرنگاران : فرایند رشد متوالی ثروت پولدارترین میلیاردرهای دنیای فناوری اواخر هفته گذشته پایان متوقف شد.

سقوط ارزش سهام، ثروت این افراد را به باد داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، سقوط ارزش سهام آمریکا که شدیدترین کاهش در سه ماه اخیر بوده و در پی نگرانی سرمایه گذاران نسبت به حبابی شدن قیمتها روی داد، باعث شد مجموع ثروت 10 پولدار برتر دنیای فناوری 44 میلیارد دلار کاهش پیدا کند.

جف بزوس، بنیانگذار فروشگاه اینترنتی آمازون با کاهش 9 میلیارد دلار از ارزش سهام آمازون که بزرگترین کاهش از ژوئن بود، در این زمینه پیشتاز بود. ارزش ثروت الون ماسک در پی نزولی شدن ارزش سهام شرکت خودروسازی تسلا، 8.5 میلیارد دلار کاهش پیدا کرد.

معکوس شدن فرایند صعودی سهام، منعکس کننده ماهیت زودگذر ثروت کاغذی به خصوص در بازاری است که به نظر می رسد از واقعیتهای مالی جدا شده است. با وجود این که شیوع پاندمی ویروس کرونا آسیبهای شدید به اقتصادهای سراسر دنیا وارد نموده و باعث بیکاری هزاران نفر و تشدید گرسنگی شده است اما پولدارترین افراد دنیا در چند ماه اخیر همچنان به ثروت خود اضافه نموده اند.

افزایش ارزش سهام تسلا و فیس بوک یاری نموده است الون ماسک و مارک زاکربرگ در یک روز بیش از چهار میلیارد دلار پولدارتر شوند. بزوس که پولدارترین مرد دنیا است، دو بار ثروتش از مرز 100 میلیارد دلار عبور کرد در حالی که مک کنزی اسکات، همسر سابق وی برای مدت کوتاهی صاحب عنوان پولدارترین زن دنیا شد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، سرمایه گذاران سال جاری که محصولات شرکتهای فناوری از شرایط قرنطینه سود برده اند، به سهام فناوری روی آورده اند. با وجود ریزش اخیر سهام فناوری، شاخص میلیاردرهای بلومبرگ نشان می دهد که 500 فرد ثروتمند دنیا سال جاری 830 میلیارد دلار به ثروتشان افزوده اند. بزرگترین برنده جف بزوس بوده که ثروتش 83 میلیارد دلار اضافه شده در حالی که ثروت الون ماسک تقریبا 69 میلیارد دلار افزایش پیدا نموده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 11426

به "سقوط ارزش سهام، ثروت این افراد را به باد داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقوط ارزش سهام، ثروت این افراد را به باد داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید