سوءاستفاده دولت سعودی از مراسم حج برای تجزیه یمن

به گزارش راه ساری، حجاج یمنی سال جاری شاهد صدور دو نوع کارت شناسایی مغرضانه بودند که اعتراض بسیاری از حجاج یمنی را برانگیخته است.

سوءاستفاده دولت سعودی از مراسم حج برای تجزیه یمن

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کاربران یمنی در شبکه های اجتماعی می گویند که دولت سعودی در مراسم حج سال جاری با تقسیم حجاج به شمالی و جنوبی، عملا تجزیه یمن را شروع نموده است.

به نوشته پایگاه خبری عربی21، یکی از کاربران در صفحه توئیتر خود با انتشار تصاویر یکی از این کارت ها نوشت که دولت سعودی در رسانه های خود مدعی است که به دنبال وحدت یمن است اما برای حجاج یمنی کارت شناسایی با تابعیت یمن جنوبی و یمن شمالی صادر می نماید.

25 هزار یمنی توانسته اند به وسیله گذرگاه الودیعه (تنها گذرگاه میان عربستان و یمن) در مراسم حج سال جاری شرکت نمایند. آنها اجازه سفر هوایی به عربستان را نداشتند و از اینکه مجبور شده اند ساعت ها در پشت مرز برای صدور مجوز ورود، منتظر بمانند به شدت گلایه دارند.

این اقدام دولت سعودی در حالی است که جنوب یمن اکنون در کنترل تجزیه طلبان شورای انتقالی واقع شده است و آنها روز شنبه گذشته نیروهای دولت منصور هادی را از شهر اخراج کردند.

در همین حال منابع وابسته به دولت منصور هادی می گویند که ریاض امتیازات وسیعی را به تجزیه طلبان جنوب یمنی داده است. طبق توافق اولیه، قرار است که چهار وزارتخانه از جمله وزارت کشور و همچنین معاونت ستاد مشترک و فرماندهی نظامی یکی از مناطق به شورای انتقالی جنوب سپرده گردد. همچنین این شورا اداره سه استان جنوبی را بر عهده خواهد گرفت. (جزئیات بیشتر)

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4340

به "سوءاستفاده دولت سعودی از مراسم حج برای تجزیه یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوءاستفاده دولت سعودی از مراسم حج برای تجزیه یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید