سینماهای ایران با ادامه وضعیت فعلی تعطیل می شوند

به گزارش راه ساری، در حالی که فروش فیلم های سینمایی در تابستان سال جاری به شکل قابل توجهی کم شده، مدیران چند پردیس سینمایی هشدار دادند ادامه وضعیت فعلی باعث تعطیلی این پردیس ها خواهد شد.

سینماهای ایران با ادامه وضعیت فعلی تعطیل می شوند

گروهی از مدیران پردیس های سینمایی از جمله ایران مال، کوروش، زندگی و مگامال، باغ کتاب، هنر شهرآفتاب و گلستان شیراز، اکو مال کرج و ویلاژ توریست مشهد بیانیه مشترکی منتشر نموده و نوشته اند: ادامه رکود و افت فاحش فروش سینمای ایران، باعث فرار سرمایه گذاران ساخت سینماها و توقف فعالیت پردیس های سینمایی ایران و تعطیلی آنان خواهد شد.

در ادامه بیانیه مشترک بعضی مدیران پردیس های سینمایی آمده است: در اولین جلسه هم اندیشی مدیران پردیس های سینمایی کشور و آنالیز شرایط بحرانی بوجود آمده در کاهش شدید فروش و جذب مخاطبان سینمایی تابستان؛ علل این کاهش و معضلات حوزه فراوری، توزیع و نمایش به بحث و گفتگو گذاشته شد.

فزایشش روزانه و بی رویه هزینه های این بخشهای مهم سینمایی(فراوری، توزیع و نمایش) و بالاخص هزینه های کمرشکن پردیس های سینمایی باعث نگرانی شدید این پردیس هاست که در صورت ادامه این روند، خطر تعطیلی سینماهای ایران (طی ماه های گذشته تعدادی از سینماهای کشور تعطیل شده اند) و کاهش شدید امنیت شغلی دست اندرکاران این گلوگاه های اصلی و مهم سینمای ایران شده است.

ردیس هایی مهم سینمایی ایران ضمن اظهار نگرانی شدید و هشدار بابت ادامه رکود سینماها در ماه های آینده از مدیران محترم دولتی و صنفی سینما درخواست دارند، ضمن جلوگیری از ادامه این رکود نسبت به اتخاذ تصمیم های عاجل و راهگشا در راستای رونق سینمای ایران اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهند.

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: آی سینما
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 5085

به "سینماهای ایران با ادامه وضعیت فعلی تعطیل می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سینماهای ایران با ادامه وضعیت فعلی تعطیل می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید