شرکت هواپیمایی بریتانیا ورشکست شد

به گزارش راه ساری، به دنبال ورشکست شدن شرکت هواپیمایی فلای بی بریتانیا، مسافرانی که بلیط این خط هوایی را در دست داشتند در فرودگاه های جهان سرگردان شده اند. این شرکت اعلام کرده است که مسافران، خودشان راهی برای بازگشت به خانه پیدا کنند.

شرکت هواپیمایی بریتانیا ورشکست شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران و به نقل از یورونیوز، سازمان نظارت و ارزیابی شرکت ها و خطوط هواپیمایی بریتانیا روز پنج شنبه در بیانیه ای گفت که مسائل مالی فلای بی در دولت مطرح شده است. وی گفته است که تمام پروازهای فلای بی لغو شده و از مسافران خواسته است که برای پرواز با هواپیماهای این شرکت به فرودگاه ها نروند زیرا پروازهای این شرکت انجام نخواهند شد.

این سازمان نظارتی از مشتریان خطوط هوایی فلای بی خواسته است تا با تهیه بلیط دیگر خطوط هوایی، راهی جایگزین برای سفر خود پیدا کنند.

شرکت هواپیمایی فلای بین نیمی از پرواز های داخلی بریتانیا در خارج از لندن را عهده دار بود. این شرکت حضور عمده ای در فرودگاه هایی مانند فرودگاه بلفاست، ابردین، منچستر و ساوت همپتون داشت. این شرکت سالانه حدود 9 میلیون مسافر را به 170 نقطه چهان انتقال می داد و پروازهایش به برخی نقاط دور افتاره در بریتانیا، نقطه قوت این شرکت به حساب می آمد.

ورشکستگی فلای بی پس از آن رخ می دهد که دولت بریتانیا مدت ها تلاش می کرد تا راهی برای حل مسائل مالی این شرکت پیدا کند، ضمن اینکه ادعاهای رقبا را مبنی بر دادن کمک های دولتی به فلای بی رد می کرد.

کنسرسیومی از ویرژین آتلانتیک، گروه استوبارت و سیروس کاپیتال که این شرکت را در فوریه 2019 خریداری کردند تنها 2.2 میلیون پوند برای دارایی های فلای بی پرداخت کردند با این حال متعهد شده بودند که وجوهی را به این شرکت هواپیمایی تزریق کنند تا بتواند به کارش ادامه دهد.

شرکت فلای بی با مسائل مالی گوناگونی از جمله تضعیف پوند در برابر دلار در پی تصمیم قطعی بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا، دست و پنجه نرم می کرد. تضعیف پوند به این شرکت هواپیمایی ضربه می زد چرا که هزینه های قابل توجی به دلار داشت و درآمدش را به پوند دریافت می کرد.

پس از ورشکستگی شرکت توماس کوک در سپتامبر گذشته، این دومین شرکت هواپیمایی بریتانیایی است که ورشکست می شود.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8492

به "شرکت هواپیمایی بریتانیا ورشکست شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت هواپیمایی بریتانیا ورشکست شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید