مجله ای برای آسیا

به گزارش راه ساری، مجله آسیان (اِن) که اعضای انجمن روزنامه نگاران آسیا با ارائه مقاله های خود با آن همکاری دارند، با انتشار جلد ماه ژوئن خود، ششمین سالگرد راه اندازی اش را جشن گرفت.

مجله ای برای آسیا

به گزارش خبرنگاران، مجله آسیان که الهام بخش بودن برای آسیا، قدرتمند کردن مردم، تغییرات سازنده را به عنوان شعار خود برگزیده است، اولین شماره ماهانه خود را در ژوئن سال 2013 منتشر کرد.

منبع اصلی مطالب این مجله را مقاله های اعضای انجمن روزنامه نگاران آسیا (AJA) تشکیل می دهد.

انجمن رونامه نگاران آسیا در نوامبر سال 2011 با هدف تمرکز بر مسائل شمال شرقی آسیا تاسیس شد و بعدها حوزه فعالیت خود را به آسیای مرکزی، خاورمیانه و ... نیز گسترش داد.

بسیاری از روزنامه نگاران از کشور های آسیایی در کنار دیگر روزنامه نگاران مناطق دیگر با انجمن روزنامه نگاران آسیا همکاری داشته اند که هدف آن ها سخن گفتن از آزادی و آینده ای بهتر برای روزنامه نگاری عنوان شده است.

این مجله از ابتدای فعالیت اعلام نموده که تمامی کوشش خود را در عرصه آنالیز مسائل حوزه آسیا از دیدگاه ملت های قاره به کار گرفته است.

در حالی که منبع اصلی مجله اِن اعضای انجمن روزنامه نگاران آسیا محسوب می گردد، مجله آنلاین آسیان نیز با این مجله همکاری دوجانبه دارد.

این مجله آنلاین رسانه ای است که اخبار خود را به زبان های انگلیسی، عربی و کره ای در اختیار مخاطبان قرار می دهد. دفتر اصلی مجله در حالی در کره واقع شده است که این دفتر مسائل پنج منطقه مختلف شمال شرقی آسیا، جنوب غربی آسیا، آسیای مرکزی، خاورمیانه و انجمن ملل آسیای جنوب شرقی را نیز پوشش می دهد.

آخرین شماره های این مجله به گفت وگوی ویژه ای با خالتما بتولغا - رییس جمهور مغولستان - پرداخته شده است.

لی سانگ کی مؤسس و رییس پیشین انجمن روزنامه نگاران آسیا که پیش تر ریاست انجمن روزنامه نگاران کره را نیز به عهده داشت، به عنوان مؤسس، در مدیریت مجله نقش اساسی دارد. اشرف ابوالیزید، رییس فعلی انجمن روزنامه نگاران آسیا که در کشورهایی چون مصر و کویت، یک روزنامه نگار فعال شناخته می گردد، از دیگر مدیران مجله به شمار می رود. دبیری سایت چندزبانه این مجله نیز اخیرا به حبیب تومی از بحرین سپرده شده است.

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3634

به "مجله ای برای آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجله ای برای آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید