مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران میزبان چپ دست ها شد

به گزارش راه ساری، مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران امروز دوشنبه 22 مرداد، هم زمان با روز جهانی چپ دست ها، با تدارک ویژه برنامه ای با همکاری انجمن چپ دست ها و گروه راز گردونه میزبان بچه ها چپ دست شد.

مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران میزبان چپ دست ها شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، در این ویژه برنامه کاخ اختصاصی نیاوران از دو اثر هنرمند چپ دست اسپانیایی پابلو پیکاسو در گنجینه این موزه رونمایی کرد و بچه ها 10 تا 12 ساله با مکعب های کوبیسمی راویان قصه های خود شدند.

بعد از حضور شخصیت های قصه گو در نقش پیکاسو و نقاش فرانسوی ژرژ براک در کاخ اختصاصی نیاوران، قصه و بازی با مکعب شروع شد و مکعب ها قصه گفتند، داستان های کوبیسمی از پیکاسو و آثارش که خود او هم از شنیدنشان تعجب کرد.

در خاتمه این ویژه برنامه، بچه ها این تجربه شیرین را با ثبت خاطره ای در دفتر یادبود مجموعه نیاوران ماندگار کردند.

در سال 1908 میلادی پابلو پیکاسو و نقاش فرانسوی ژرژ براک متأثر از قالب امپرسیونیسم فرانسوی سبک جدیدی را در کشیدن مناظر به کار بردند که از نظر چندین منتقد، از مکعب های کوچکی تشکیل شده است. این سبک کوبیسم نام گرفت و برخی از نقاشی های این دو هنرمند در این زمینه آنقدر به هم شبیه هستند که تفکیک آن ها بسیار مشکل است.

همچنین همزمان با این رویداد، عکاسان و طراحان چپ دست به مجموعه نیاوران آمدند تا طبیعت زیبا و بناهای تاریخی این مجموعه را سوژه کار خود نمایند. این برنامه نیز به منظور آشنایی عمیق تر هنرمندان با معماری دوران قاجار و پهلوی و بهره مندی از نگاه زیبایی شناسانه آن ها، در این روز تدارک دیده شد.

huseynvahedi.ir: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: میراث آریا
انتشار: 6 بهمن 1401 بروزرسانی: 6 بهمن 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4395

به "مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران میزبان چپ دست ها شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران میزبان چپ دست ها شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید