مهارِ همه بینی پیام ها در واتساپ

به گزارش راه ساری، واتساپ به هنگام اجرای ضوابط جدید اعلام کرده بود که باز-ارسال انبوه در عین آن که به انتشار اطلاعات نادرست دامن می زند، گیرنده را هم کلافه می کند.

مهارِ همه بینی پیام ها در واتساپ

شمار باز-ارسال پیام های پرشمار واتساپ، 70 درصد کاهش یافته است

واتساپ اعلام نمود که از زمانی که ضوابط جدید را به کار بسته است، باز-ارسال پرشمار پیام ها فروکش کرده است. اوایل همین ماه، شرکت واتساپ دست به تغییرات مهمی زد و خبر داد که از ارسال پیام های پر-ارسال جلوگیری می کند تا بلکه بتواند پخش مطالب همه بین را متوقف کند.

طبق ضوابط جدید، اگر پیامی قبلاً به صورت انبوه ارسال شده باشد، کاربر باید برای باز-ارسال آن زحمت بیش تری بکشد. اگر پیامی آن قدر باز-ارسال شده باشد که برچسب پر-ارسال خورده باشد، کاربر در آن واحد فقط می تواند آن را برای یک نفر ارسال کند و نمی تواند مانند موارد عادی آن را برای پنج نفر بفرستد.

اکنون واتساپ می گوید که ضوابط جدید کارساز بوده است و شمار باز-ارسال چنین پیام هایی از زمان به کارگیری ضوابط جدید، 70 درصد کاهش یافته است.

هدف از این روزآوری، تا حدی هم مقابله با پخش گسترده اطلاعات نادرست بوده است و واتساپ و سایر شبکه های اجتماعی در پی آن بوده اند تا از انتشار مطالب کذب و شایعه پراکنی در مورد ویروس عالم گیر کرونا جلوگیری کنند.

واتساپ مشخصاً در پی آن بود که پیام های همه بین را با وضع ضوابط جدید کاهش دهد، در حالی که سایر شبکه های اجتماعی عموماً کاربران را تشویق می کنند تا مطالب شان را هر چه گسترده تر پخش کنند.

واتساپ به هنگام اجرای ضوابط جدید اعلام کرده بود که باز-ارسال انبوه در عین آن که به انتشار اطلاعات نادرست دامن می زند، گیرنده را هم کلافه می کند.

واتساپ همزمان با اعلام ضوابط جدید در وبلاگ خود نوشت: بر این باوریم برای آن که واتساپ همچنان جایگاهی برای گپ وگفت شخصی بماند، کاستن از میزان بازنشر چنین پیام هایی مهم است.

واتساپ قبل از اجرای این ضوابط جدید، در ژانویه 2019 نیز یک روزآوری انجام داد و با همین هدف مهارسازی حالت همه بینی، روی هر پیامی که پر-ارسال می شد، چند علامت پیکان می گذاشت.

به گفته واتساپ، آن روزآوری هم شمار پیام های باز-ارسالی را 25 درصد کاهش داده است.

منبع: ایندیپندنت

ویزارو: ویزای تضمینی شینگن، ویزای کانادا تضمینی

سلو بلاگ: محفلی برای هم اندیشی

منبع: فرادید
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9038

به "مهارِ همه بینی پیام ها در واتساپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهارِ همه بینی پیام ها در واتساپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید