نبش قبر میترا استاد ضرورتی ندارد

به گزارش راه ساری، قاضی محمدی کشکولی در مورد درخواست یکی از کارشناسان پرونده در رابطه با نبش قبر مرحومه میترا استاد گفت: نبش قبر میترا استاد ضرورتی ندارد.

نبش قبر میترا استاد ضرورتی ندارد

به گزارش خبرنگاران، قاضی محمدی کشکولی در جمع خبرنگاران در رابطه با جلسه امروز رسیدگی به پرونده محمدعلی نجفی گفت: در این جلسه با همکاری اصحاب رسانه، متهم پرونده و وکلای ایشان دفاعیات انجام شد و به استماع رسید؛ تقاضای وکلا منجر به اعلام نظریه تکمیلی از سوی هیات کارشناسی 5 نفره شد. در خصوص اینکه دیوان عالی در خصوص نوع قتل ایراداتی گرفته بود تحقیقات تکمیل می گردد و امروز دادگاه به سرانجام رسید و ظرف یک هفته رای صادر خواهد شد.

وی اضافه نمود: ادله از سوی نماینده دادستانی، هیات قضایی و کارشناسان در محل جنایت اخذ و دفاعیات متهم و وکلای شان استماع شد و با آنالیز زوایای قتل سعی می کنیم یک فرایند دادرسی عادلانه بر پایه موازین قانونی در مهلت مقرر داشته باشیم.

محمدی کشکولی در پاسخ به این سوال که آیا سابقه مسئولیت نجفی در صدور رای نهایی تاثیر دارد؟ گفت: همه در برابر قانون یکسان هستند، البته قانونگذار پیش بینی نموده و اگر فردی شرایطی داشته باشد با توجه به آن و با توجه به آثار اجتماعی فرد می تواند مانند سایر اقشار از شرایط تخفیف برخوردار گردد؛ بنابراین با توجه به آثار اجتماعی رای صادر خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا کمانه کردن تاثیری در قتل داشته است و اینکه آیا پرونده دارای ابهاماتی است؟ گفت: وکلا حقوق دفاعی دارند و مواردی به ذهن شان می رسد و اینکه پرونده ابهام دارد در حد ادعاست؛ چرا که نظریات خوبی از تشریح جسد و ادله جرم وجود دارد، بنابراین زوایا و کیفیت قتل برای قضات روشن است و بعد از آنالیز دفاعیات طرفین و انجام مشاوره، رای صادر می گردد

کشکولی در خصوص درخواست یکی از کارشناسان پرونده در رابطه با نبش قبر گفت: این کار ضرورتی ندارد.

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 6769

به "نبش قبر میترا استاد ضرورتی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نبش قبر میترا استاد ضرورتی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید