95 درصد از جمعیت روستایی کشور تحت پوشش مدیریت دهیاری ها هستند

به گزارش راه ساری، معاون امور امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: تاکنون 95 درصد از جمعیت روستایی کشور تحت پوشش مدیریت دهیاری ها قرار گرفته اند.

95 درصد از جمعیت روستایی کشور تحت پوشش مدیریت دهیاری ها هستند

سعیدرضا جندقیان در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه دهیاری یک نهاد عمومی غیر دولتی است که به منظور اداره امور روستا با درخواست روستاییان و با مجوز وزارت کشور (سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور) تشکیل می گردد،اظهارکرد: مدیریت نوین روستایی با شکل گیری نهاد دهیاری به عنوان بازوی اجرایی شورای اسلامی روستا معنی و مفهوم پیدا نموده است.

وی ادامه داد: تاکنون 37 هزار و 59 دهیاری در روستاهای کشور تشکیل شده است که به حدود 19 میلیون نفر جمعیت روستایی خدمات ارائه می دهند همچنین تاکنون 95 درصد از جمعیت روستایی کشور تحت پوشش مدیریت دهیاری ها قرار گرفته اند.

معاون امور امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با اشاره به اینکه دهیاری دارای 48 وظیفه است که تمامی آن ها در جهت حفظ توسعه پایدار روستایی و اداره امور عمومی روستاست، اظهار کرد: تا سرانجام سال 1397، حدود 19 هزار میلیارد تومان اعتبار بین دهیاری های سراسر کشور توزیع شده که 81 درصد آن در دولت های یازدهم و دوازدهم پرداخت شده است همچنین تاکنون بیش از 60 هزار پروژه عمرانی و خدماتی در روستاهای کشور توسط دهیاری ها اجرا شده و به بهره برداری رسیده است.

وی در سرانجام گ: 2576 نفر از دهیاران زن، مدیریت سطح روستاها را در کشور برعهده دارند.

به گزارش خبرنگاران، به موجب قانون تاسیس دهیاری های خودکفا در روستاهای کشور (مصوب 14 تیرماه سال 1377) وزارت کشور اجازه یافت تا نهاد عمومی و غیر دولتی دهیاری را با شخصیت حقوقی مستقل در مناطق روستایی کشور راه اندازی کند که این قانون در سال 1382 اجرایی شد و تاکنون 37 هزار و 59 دهیاری در روستاهای کشور تشکیل شده است و به حدود 19 میلیون نفر جمعیت روستایی خدمات ارائه می دهند. به همین سبب 14 تیرماه هم در سالنامه رسمی با عنوان روز دهیاری و شهرداری نامگذاری شده و سال جاری نیز بیست و یکمین سالگرد تصویب این قانون است.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3649

به "95 درصد از جمعیت روستایی کشور تحت پوشش مدیریت دهیاری ها هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "95 درصد از جمعیت روستایی کشور تحت پوشش مدیریت دهیاری ها هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید