آیا استرس می تواند باعث بروز کهیر گردد؟

به گزارش راه ساری، خراسان/ آیا تا به حال، برایتان پیش آمده است که در یک شرایط سخت و پر استرس، شاهد بروز ناگهانی و غیرقابل شرح بثورات پوستی باشید؟ در این صورت شما به هیچ وجه دچار آلرژی نیستید و چیزی که آن را تجربه نموده اید مسئله ای به نام کهیر استرسی است.

آیا استرس می تواند باعث بروز کهیر گردد؟

تشخیص این بثورات از یک واکنش آلرژیک یا گزیدگی های متعدد حشرات ممکن است کار سختی باشد. در ادامه مطلب، به مشخصات این واکنش پوستیِ کمتر شناخته شده پرداخته ایم. با ما همراه باشید. کهیر استرسی چیست؟شاید درک این مفهوم که یک شرایط عاطفی مانند استرس بتواند در بدن عوارض فیزیکی ایجاد کند برای بسیاری از ما سخت باشد، اما مدتی است پزشکان پی برده اند که استرس می تواند تأثیرات آنی روی چند عملکرد فیزیکی بدن داشته باشد.

عملکردهایی مانند هضم، تمرکز، خواب و فشار خون بعضی نمونه های این عملکردها هستند. با این حال بسیاری از مردم نمی دانند که استرس می تواند عامل بروز یک مشکل پوستی به نام کهیر استرسی نیز باشد. کهیر استرسی می تواند در هر جایی از بدن ظاهر گردد و ممکن است به شکل یک هاله، مجموعه ای از گزیدگی ها یا یک واکنش پوستی آلرژیک به نظر برسد.

برجستگی های تاول مانندی که روی پوست ظاهر می شوند معمولا احساس خارش ایجاد می نمایند و حتی ممکن است بعضی از افراد در ناحیه آسیب دیده احساس سوزش یا سوزن سوزن شدن داشته باشند.

استرس همچنین می تواند باعث تشدید مسائل مزمن پوستی مانند پسوریازیس، آکنه روزاسه و اگزما گردد. کهیر استرسی واکنشی است که احتمال بروز آن در بیشتر افراد وجود دارد اما معمولا زنان و افراد بین 30 تا 50 سال بیشتر مستعد بروز این مشکل هستند.

تور مالزی: تور مالزی ارزان، تور لحظه آخری مالزی، تور مالزی نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان مالزی را از ما بخواهید.

خیمه نیوز: با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

منبع: همگردی
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 11273

به "آیا استرس می تواند باعث بروز کهیر گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا استرس می تواند باعث بروز کهیر گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید