این جایگاه ها هنوز خالی اند

به گزارش راه ساری، یک مدیر سینما با بیان این که یکی از مسائل در استان، تعداد کم سینما به نسبت جمعیت است، گفت: هنوز جایگاه خالی در سینماها وجود دارد و این امر همت و کوشش نخبگان فرهنگی در زمینه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی را می طلبد.

این جایگاه ها هنوز خالی اند

به گزارش خبرنگاران، سینما یک رسانه دیداری شنیداری مبتنی بر فناوری است که از طریق آن فعالیت مالی صورت می گیرد و هم چنین قابلیت استفاده هنری را داراست.

سینما جدیدترین شاخه هنر ، معروف به هنر هفتم است که امروزه یکی از عمومی ترین و محبوب ترین تولیدات هنری را ارائه می نماید.

تاریخ سینما 124 سال قدمت دارد. سینما اگر چه جوان است، اما تاریخ پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است.

21 شهریور ماه، روز ورود دستگاه سینماتوگراف و سرآغاز آشنایی ایرانی ها با پرده سینما به عنوان روز ملی سینما نامگذاری شده است.

تعداد کم سینماهای خراسان جنوبی

حسین واحدی، مدیر سینما بهمن بیرجند، به خبرنگاران گفت: این سینما که متعلق به حوزه هنری است، در سال 1347 با یک سالن تأسیس شده است.

وی اضافه کرد: در سال های اخیر میزان استقبال مردم از سینما افزایش یافته که بخشی از آن مربوط به ارائه فیلمهایی متناسب با سلیقه و ذائقه مخاطب است.

نخبگان فرهنگی به یاری سینما بشتابند

مدیر سینما بهمن بیرجند اعلام کرد: هنوز جایگاه خالی در سینماها وجود دارد و این امر همت و کوشش نخبگان فرهنگی در زمینه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی را می طلبد.

واحدی با تاکید بر ضرورت حمایت نخبگان فرهنگی از صنعت سینما، اضافه کرد: زیرساخت های سینما به آن شکلی که شایسته است، انجام نگرفته است.

وی اعلام کرد: متاسفانه در استان سینما در سبد خانوار جایی ندارد و قطعا اطلاع رسانی نقش اساسی در برطرف این موضوع خواهد داشت.

مدیر سینما بهمن بیرجند با اشاره به این که مسئولان فرهنگی ضروری است از فیلم هایی که با هزینه های بالا ساخته می گردد، حمایت نمایند، توضیح داد: چه بسا که تاثیرگذاری یک فیلم برای گروه جوان و نوجوان بسیار زیاد باشد.

واحدی ادامه داد: اطلاع رسانی، حمایت و یا معرفی فیلم ها بسیار در ارتقای صنعت سینما تاثیرگذار خواهد بود و جایگاه ها را پر خواهد نمود.

وی با بیان این که با پیگیری های اجرا شده در سال گذشته توانستیم سیستم تصویر سینما بهمن را ارتقا دهیم، اضافه کرد: مشکل اصلی سینماداران استان این است که در استان تعداد سینماها کم بوده و همان تعدادی که وجود دارد نیز تک سالن است.

واحدی ادامه داد: اگر تعداد سینماها متناسب با جمعیت بوده و یا سالن های یک سینما افزایش یابد، استقبال مخاطبان نیز بیشتر خواهد شد.

مدیر سینما بهمن بیرجند تاکید نمود: به مناسبت روز ملی سینما، آدینه 22 شهریورماه، فیلم با بلیط نیم بها در سینما بهمن به نمایش گذاشته خواهد شد.

ضرورت بهره گیری از محتوای غنی در صنعت سینما

ناصر نبی زاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی نیز اظهار کرد: سینما به عنوان پدیده ای نو توانسته در سالیان بعد از پیدایش علاوه بر جنبه هنری، دیگر پتانسیل های قدرتمند خود در عرصه های مهم و در ارتباط با اجتماع را به نمایش بگذارد.

وی ادامه داد: این هنر با توجه به ویژگی های منحصر بفرد و جلوه های بصری و هنری قدرتمند خود تاثیرگذاری بیشتری بر مخاطبان دارد و از این رو باید از لحاظ محتوایی غنی باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی اعلام کرد: فیلم و سینما، تبیین نماینده ای رسا برای ارائه برترین حقایق عالم یعنی حقیقت دین به شمار می رود و می توان گفت یکی از راه های پیشرفت کشور تا حد زیادی به دست سینماگران است، چرا که دست اندرکاران هنر فاخر سینما با توجه به تاثیرگذاری و جهت دهی این هنر می توانند با تولیدات خود، روح امید و شوق پیشرفت، اعتماد به نفس و اعتقاد به ارزش های اسلامی و ملی را در جامعه ترویج نموده و سهم بزرگ خود را در تعالی و پیشرفت کشور ایفا نمایند.

نبی زاده یادآور شد: امید داریم روزهای آینده در گستره سینمای ایران، به ویژه خراسان جنوبی، بهاری و معطر به شمیم همدلی و همزبانی روزافزون باشد.

سخن آخر...

بی تردید، سینما یکی از هنرهایی است که اگر به آن توجه گردد، خواهد توانست نقش بسزایی در فرهنگ منطقه ایفا نماید، چه کسی می تواند نقش فیلم هایی که بدنه اصلی سینمای ایران را تشکیل داده اند و مفاهیم آن ها سال ها در اذهان مردم باقی مانده اند را انکار کند. کمی برای این صنعت وقت بگذاریم، شاید به اندازه کوشش هایی که برای دریافت هر سکانس می گردد و یا به اندازه هنری که در شکل گیری افکار آینده سازان این سرزمین تاثیرگذار است.

گزارش از: زهرا حمیدی خبرنگار خبرنگاران منطقه خراسان جنوبی

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 5199

به "این جایگاه ها هنوز خالی اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این جایگاه ها هنوز خالی اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید