اتکای مستقیم بودجه به منابع نفتی به صفر می رسد

به گزارش راه ساری، خبرنگاران:رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: با توجه به اینکه در شرایط سخت تحریمی، بخش قابل توجهی از منابع بودجه را از دست خواهیم داد، ضرورت دارد که اصلاح ساختار بودجه را به سمتی سوق دهیم که میزان اتکای مستقیم به منابع نفتی به تدریج به صفر برسد.

اتکای مستقیم بودجه به منابع نفتی به صفر می رسد

به گزارش خبرنگاران به نقل از سازمان برنامه و بودجه، محمدباقر نوبخت در نخستین جلسه ستاد تهیه و تدوین بودجه سال 1399 کل کشور، اضافه نمود: البته در شرایط عادی هم ضرورت داشت که میزان اتکای خود را به منابع نفتی کاهش می دادیم.

وی با تأکید بر این نکته که در اصلاح ساختار بودجه، تمام اسناد فرادستی کشور را هم لحاظ خواهیم کرد، گفت: امیدوارم بعد از نهایی شدن برنامه اصلاح ساختار بودجه و تصویب آن در جلسه دولت و شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا بتوانیم با تعامل شایسته ای که با مجلس شورای اسلامی خواهیم داشت، این برنامه را به فرجام مناسبی برسانیم، به گونه ای که قادر باشیم از شرایط سخت گذر کنیم

سیدحمید پورمحمدی، معاون اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور نیز در این نشست، گفت: برای نخستین بار در کشور در زمینه اصلاح ساختار بودجه گام مهمی برداشته ایم و یکی از محورهای اصلاح ساختار، اصلاحات نهادی در فرآیند تدوین بودجه است.

وی اضافه نمود: اکنون در حال تدوین لایحه بودجه 1399 هستیم، باید از نوآوری های تغییر ساختار بودجه استفاده کنیم، به طوری که لایحه ای دقیق و شفاف و موثر به مجلس ارائه کرده و به جای ردیف های متعدد و دستگاه های متعدد سعی کنیم خواسته قانون گذار که برنامه محوری است را اجابت کنیم.

به گفته پورمحمدی، از دیگر ویژگی های اصلاح ساختار بودجه در تدوین لایحه بودجه، تغییر محسوس گزارش های پیوست، تدوین بودجه دوسالانه و مطرح شدن دستگاه های سیاست گذار اصلی خواهد بود.

رحمتی مشاور معاونت امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور نیز در این نشست گفت: برای تدوین برنامه اصلاح ساختار بودجه، از تاریخ پانزدهم تیر سال جاری کار را به صورت جدی آغاز کرده ایم و روند تدوین بودجه و ساختار بودجه ریزی کشورهای مختلف را هم مطالعه کرده و به جمع بندی مناسب دست یافته ایم.

نخستین جلسه ستاد تهیه و تدوین بودجه سال 1399 کل کشور به ریاست دکتر محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و با حضور معاونان و روسای امور تخصصی این سازمان در محل سازمان مذکور برگزار گشت.

در این جلسه شرکت کنندگان به طرح دیدگاه های خود پرداخته و بر ضرورت لحاظ کردن اسناد بالادستی در اصلاح ساختار بودجه تأکید کردند.

این مطلب برایم مفید است

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان، تور لحظه آخری مالزی، تور مالزی نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان مالزی را از ما بخواهید.

kheimehnews.ir: با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4278

به "اتکای مستقیم بودجه به منابع نفتی به صفر می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتکای مستقیم بودجه به منابع نفتی به صفر می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید