اجرای قرارداد استرداد مجرمین بین ازبکستان و افغانستان

به گزارش راه ساری، قرارداد بین دولتی بین ازبکستان و افغانستان در خصوص استرداد مجرمین و ارائه یاری های حقوقی به خانواد ه های مهاجران غیر قانونی اجرایی شد.

اجرای قرارداد استرداد مجرمین بین ازبکستان و افغانستان

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در تاشکند، قرارداد بین دولتی ازبکستان و افغانستان در خصوص استرداد مجرمین و ارائه یاری های حقوقی به خانواده های مهاجران غیر قانونی از روز گذشته اجرایی شد.

قرارداد بین دولتی بین ازبکستان و افغانستان در خصوص استرداد در تاریخ 17 اکتبر سال 2016 میلادی و قرارداد پیرامون ارایه یاری حقوقی برای امور مدنی، خانوادگی و کیفری در تاریخ 5 اکتبر سال 2017 میلادی منعقد شد.

قرارداد استرداد افراد، مظنونان و متهمین، شرایط و مدت حبس موقت آنها را تا ارسال درخواست رسمی در نظر دارد.

بر اساس قرارداد ارایه یاری حقوقی به خانواده های مهاجران غیر قانونی یا افراد بدون تابعیت که به طور دایم در این کشور اقامت دارند در قلمرو این کشور از حمایت حقوقی مانند شهروندان آن کشور برخوردار هستند.

این قرارداد به گسترش بیش از پیش همکاری های حقوقی در زمینه امور مدنی و خانوادگی با اهداف حمایت از حقوق و منافع قانونی شهروندان و همچنین تقویت همکاری های متقابل نیروی پلیس 2 کشور در مسایل جلوگیری از جرایم یاری می نماید.

مبادلات بازرگانی 2 کشور در سال 2017 میلادی با 19 درصد افزایش نسبت به سال قبل در سطح 617 میلیون و 100 هزار دلار نهاده شد.

همچنین مبادلات بازرگانی این 2 کشور طی 5 ماه سال 2018 میلادی با 15 درصد افزایش در سطح 286 میلیون و 700 هزار دلار نهاده شد.

هم اکنون در ازبکستان 110 شرکت با سرمایه سرمایه گذاران افغانی و در افغانستان نیز 8 شرکت با حضور بازرگانان ازبک فعالیت می نمایند.

افغانستان استقلال این کشور را در تاریخ 22 دسامبر سال 1991 میلادی به رسمیت شناخته و در تاریخ 13 اکتبر سال 1992 میلادی بین این 2 کشور روابط دیپلماتیک برقرار شده است.

انتهای پیغام/.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4206

به "اجرای قرارداد استرداد مجرمین بین ازبکستان و افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای قرارداد استرداد مجرمین بین ازبکستان و افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید