از 4030 مشاوره تغذیه ای بگیرید

به گزارش راه ساری، مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ارائه مشاوره تلفنی تغذیه برای مردم از طریق سامانه تلفنی 4030 در راستای کاهش مراجعه حضوری مردم خبر داد.

از 4030 مشاوره تغذیه ای بگیرید

به گزارش خبرنگاران از وزارت بهداشت، زهرا عبداللهی روز سه شنبه درباره ارائه مشاوره تلفنی تغذیه از طریق سامانه 4030 بیان نمود: یکی از اقدامات مهم برای پیشگیری و کنترل بیماری ناشی از ویروس کرونا، رعایت تغذیه صحیح با پیروی از دو اصل تعادل و تنوع در برنامه غذایی روزانه است که در عملکرد سیستم ایمنی بدن برای مقابله با بیماری ها از جمله کووید 19 نقش مهمی دارند.

وی ادامه داد: به طور کلی عادات نامناسب غذایی از جمله مصرف زیاد قند، نمک و چربی ها و همچنین دریافت ناکافی هر کدام از ریزمغذی های مورد نیاز بدن از برنامه غذایی روزانه می تواند با تضعیف سیستم ایمنی بدن، خطر ابتلا به انواع بیماری ها و از جمله بیماری کووید 19 را افزایش دهد.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت اظهار کرد: رعایت برنامه غذایی مناسب در افراد سالم و همچنین بیماران مبتلا به کووید 19 و در دوره نقاهت، نقش به سزایی در پیشگیری از ابتلا، تسریع در بهبودی و کاهش شدت بیماری دارد.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات مهم در قالب طرح تحول سلامت، به کارگیری کارشناسان تغذیه در مراکز خدمات جامع سلامت در کشور است که خدمات مشاوره تغذیه را برای جمعیت تحت پوشش ارائه می دهند. در شرایط فعلی که به دلیل بیماری ناشی از ویروس کرونا امکان مراجعه حضوری مردم به این مراکز باید محدود شود، سامانه مشاوره تغذیه تلفنی 4030 با راهبری دفتر بهبود تغذیه جامعه و مشارکت کارشناسان تغذیه شاغل در مراکز جامع سلامت و نظارت مدیران واحد بهبود تغذیه معاونت های بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی کشور و به کمک شرکت احسان برکت در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از روز یکشنبه 31 فروردین ماه راه اندازی شد.

عبداللهی گفت: سامانه 4030 از دو طریق آماده پاسخگویی به سوالات هموطنان در حوزه تغذیه است. یک شیوه استفاده از پیام های صوتی است که پس از شماره گیری 4030 و انتخاب کلید یک که مربوط به پیشگیری از کرونا است، می توان از لیستی از پیام های صوتی در زمینه تغذیه بهره مند شد.

وی افزود: در این پیام های صوتی سعی شده اطلاعات لازم و کلی در زمینه غذا و تغذیه به مردم داده شود. این توصیه ها مطابق با نیازهای مردم در طول زمان به روز رسانی می شود.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: در صورتی که مراجعه کنندگان به سامانه 4030 نیاز به مشاوره و راهنمایی بیشتر داشته باشند، می توانند با استفاده از کلید 6 به مشاوران تغذیه که پشت خط هستند متصل شده و پاسخ سوالات خود را دریافت کنند.

ویزارو: ویزای تضمینی شینگن، ویزای کانادا تضمینی

سلو بلاگ: محفلی برای هم اندیشی

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8807

به "از 4030 مشاوره تغذیه ای بگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از 4030 مشاوره تغذیه ای بگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید