استقبال هیلاری کلینتون از بازداشت آسانژ

به گزارش راه ساری، وزیر خارجه سابق آمریکا و رقیب دموکرات ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2016 از بازداشت جولیان آسانژ استقبال نموده و گفت، او باید به خاطر اقداماتی که انجام داده جوابگو باشد.

استقبال هیلاری کلینتون از بازداشت آسانژ

به گزارش خبرنگاران، هیلاری کلینتون، وزیر خارجه سابق آمریکا که در سال 2016 افشاگری های ویکی لیکس متعلق به جولیان آسانژ آسیب زیادی به کمپین انتخاباتی او وارد کرد، از بازداشت شدن آسانژ در شهر لندن در محل سفارتخانه اکوادور استقبال کرد و در یک سخنرانی در شهر نیویورک گفت، بنیان ذار ویکی لیکس باید به خاطر کارهایی که انجام داده و دست کم به خاطر اتهاماتی که از بابت اقداماتش علیه او مطرح شده جوابگو باشد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، کلینتون خاطر نشان کرد: فکر می کنم در کیفرخواست مطرح شده علیه آسانژ آشکار باشد که مساله مربوط به مجازات حرفه روزنامه نگاری نیست، بلکه مساله مربوط به مجازات یاری به هک یک کامپیوتر نظامی برای دزدیدن اطلاعات مربوط به دولت آمریکا است و من منتظر هستم ببینم فرآیند قضایی مربوط به آسانژ چه طور پیش خواهد رفت هرچند که او در انگلیس وثیقه دریافت ننموده است.

کلینتون در سخنرانی که در شهر نیویورک انجام داد، با طعنه به دولت ترامپ نیز حمله نموده و گفت: من فکر می کنم این کمی مضحک است که آسانژ تنها خارجی باشد که این دولت از آمدن او به آمریکا استقبال می نماید.

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 2207

به "استقبال هیلاری کلینتون از بازداشت آسانژ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال هیلاری کلینتون از بازداشت آسانژ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید