اخبار سیاسی

آمریکا پایگاهی در آلبانی برای مقابله با چین ایجاد می نماید

تحلیلگر سابق سیا فاش کرد ارتش آمریکا به منظور مقابله با تهدیدات پکن ممکن است یک فرماندهی عملیات ویژه در آلبانی باز نموده باشد.

19 اردیبهشت 1401

چین و روسیه می توانند در برابر فشار قدرت های سلطه گرا مقاومت نمایند

به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، وانگ ئی وزیر خارجه چین گفت که هم پکن و هم مسکو می توانند نظم دنیای را تضمین و در برابر فشار کشورهایی که در پی هژمونی و سلطه در سراسر دنیا هستند مقاومت نمایند.

16 اردیبهشت 1401

جای خالی به اشتراک گذاری تجربیات مراکز آپا در کشور

به گزارش خبرنگاران به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، نشست تخصصی رؤسای مراکز آپا (آگاهی رسانی، پشتیبانی و امداد رایانه ای) دانشگاهی سراسر کشور، برگزار گشت. در این رویداد نمایندگان مراکز آپا به بحث و رایزنی پیرامون چگونگی ارتقای کیفیت ارائه خدمات...

15 اردیبهشت 1401

آنتونی بلینکن مدعی تلاش واشنگتن برای حل و فصل بحران یمن شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از الجزیره، آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا با هانس گروندبرگ فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن دیدار و مصاحبه کرد. دو طرف در جریان این دیدار در خصوص تحولات یمن بحث و مصاحبه کردند.

3 اردیبهشت 1401

کتابخانه های عمومی محور رشد علمی جامعه هستند

خبرنگاران/لرستان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: کتاب و کتابخانه های عمومی محور اساسی رشد علمی جامعه هستند و ترویج فرهنگ کتابخوانی لازمه رشد جامعه است.

6 فروردین 1401

انتصاب معاون درمان وزارت بهداشت

خبرگزاری خبرنگاران- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی آقای دکتر سعید کریمی را به عنوان معاون درمان این وزارتخانه منصوب کرد.

26 اسفند 1400

برج رادیویی جرزی؛ بارویی نظامی که هتل شد

برج نظامی جرزی، که از طریق نازی ها در جنگ جهانی دوم ساخته شد، اکنون کاربری توریستی پیدا کرده است.

9 اسفند 1400

پیست اسکی دیزین بعد از 10 سال استاندارد شد

پیست بین المللی اسکی دیزین پس از 10 سال استاندارد شد.

7 اسفند 1400

تظاهرات هزاران نفری در بروکسل ضد واکسیناسیون اجباری

هزاران معترض در مرکز بروکسل ضد محدودیت های کرونایی اعمال شده به وسیله دولت بلژیک تظاهرات کردند.

18 بهمن 1400

نامه مقتدایی به استاندار اصفهان

نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی در نامه ای به استاندار اصفهان نوشت: بگونه ای عمل کنید که در کوتاه مدت هم بتوانیم بگوییم استانداری اصفهان توانمند است و امیدوارم اینگونه گردد.

13 بهمن 1400

افزایش نرخ گاز صنایع تکذیب شد

به گزارش خبرنگاران، پس از چالش ها و سوءبرداشت های متعددی که از افزایش نرخ گاز سوخت صنایع میان اهالی بازار سرمایه ایجاد شده بود، سید حمید پورمحمدی معاون سازمان برنامه بودجه و رییس شورای راهبری و تلفیق لایحه بودجه 1401، امروز ضمن ارائه توضیحاتی به این چالش...

10 بهمن 1400

کشف تازه باستان شناسان فرانسوی در ویرانشهر خراسان

سومین فصل از کاوش های باستان شناسی محوطۀ ویرانشهر خراسان شمالی که به ظنّ بیشتر تاریخ نگاران و باستان شناسان، خاستگاه پادشاهان اشکانی بوده است، به وسیله هیأت مشترک باستان شناسی ایران و فرانسه، به یافته های تازه و مهمی از معماری اشکانی و ساسانی در مرزهای...

8 بهمن 1400

چرایی اُفت وخیزهای شاخص کل در بازار سرمایه

تهران (پانا) - افت وخیزهای شاخص بورس در هفته گذشته نیز ادامه داشت به گونه ای که در مجموع بازار سرمایه با افت همراه بود، به گفته یک تحلیلگر بازار سرمایه بحث مذاکرات هسته ای بیشترین تاثیر را بر بازارها از جمله بورس در پی دارد. اخبار مذاکرات بر روی انتظارات...

1 بهمن 1400

سفر غیرمنتظره نیکلاس مادورو به کوبا

رئیس جمهور ونزوئلا روز پنجشنبه در سالگرد فوت فیدل کاسترو در سفری غیرمنتظره وارد هاوانا مرکز کوبا شد.

28 دی 1400

حمایت واشنگتن از مذاکرات آتی صلح یمن

دولت آمریکا حمایت خود را از مذاکرات آتی صلح یمن که به دعوت فرستاده سازمان ملل در این کشور برگزار می گردد، اعلام نمود.

27 دی 1400

وزیر علوم به شهدای سمنان ادای احترام کرد

به گزارش خبرنگاران، منصور غلامی صبح دوشنبه در حالی وارد استان سمنان شد که پس از استقبال رسمی از سوی مسئولان ارشد استانی و شهرستانی در گلزار شهدای سمنان واقع در امامزاده یحیی(ع) حاضر شد تا به مقام شامخ سه هزار شهید استان سمنان ادای احترام کند.

27 دی 1400

واترپلو می تواند سال 2022 قهرمان بازی های آسیایی گردد

به گزارش خبرنگاران، صبح امروز نشست خبری رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو پس از انتها هجدهمین دوره بازی های آسیایی برگزار گردید و محسن رضوانی در این نشست پاسخگوی سؤال خبرنگاران بود.

27 دی 1400

ادامه حمایت های بیمه ای از خبرنگاران

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد که حمایت بیمه ای خبرنگاران همچنان مورد توجه جدی این وزارتخانه است و تداوم دارد.

27 دی 1400

حزب سیریزا برنده انتخابات روز یکشنبه است

خبرنگاران: مقامات برگزارکننده انتخابات امروز یکشنبه در یونان اعلام کردند حزب سیریزا که رویکردی ضدریاضتی دارد در انتخابات پیروز شده اما اعلام آنکه حائز اکثریت آرا شده زود است.

27 دی 1400

کشتی همدان و فرسنگ ها فاصله از دوران طلایی خود، جوانان را دریابید

خبرنگاران-گروه استانها: روزگاری ورزش همدان را در کشور با نام کشتی می شناختند و کشتی ورزش اول ورزشکاران و مردم استان همدان بود؛ اما روزگار چرخید و چرخید تا ورزش اول همدان از سرانجام در رتبه اول قرار گرفت و همدانی که در 3 دوره قبلی المپیک نماینده داشت در...

27 دی 1400
تعداد: (1913)