استکی: برنامه ریزی شده حرف می زنند تا روحیه تیم ملی بوکس تضعیف شود!

به گزارش راه ساری، سرمربی تیم ملی بوکس ایران از صحبت های کارشناسان این رشته راجع به نحوه کسب سهمیه المپیک در چند روز اخیر ابراز ناراحتی و انتقاد کرد.

استکی: برنامه ریزی شده حرف می زنند تا روحیه تیم ملی بوکس تضعیف شود!

علیرضا استکی در گفت و گو با خبرنگاران، درباره انتخابی های تیم ملی بوکس ایران برای مشخص شدن ترکیب اعزامی به چین (مسابقات انتخابی المپیک قاره آسیا)، توضیح داد: به هر حال ما قصد داریم در سه تا چهار وزن تغییراتی را ایجاد کنیم که به همین منظور تصمیم داریم حتی بعد از تورنمنت ترکیه نیز یک مسابقه انتخابی را برگزار کنیم. البته این امکان هم وجود دار که ترکیب اعزامی به چین را از همان مسابقات ترکیه انتخاب کنیم.

او همچنین در مورد مسابقات انتخابی که برای جام احمد کمرت برگزار شد نیز اظهار کرد: مبارزات خوبی را از ملی پوشان شاهد بودیم و خدا را شکر شرایط قابل قبول است. با این حال به نظرم 11 ماه پیش بود که دوستان با همین نفرات و تیم کامل راهی تایلند شدند و از مسابقات قهرمانی آسیا تنها با 4 برد و یک مدال برنز برگشتند.

او ادامه داد: اکنون نمی دانم چگونه است که انتظار دارند ما به راحتی 4 تا 5 سهمیه المپیک را کسب کنیم، مگر سهمیه المپیک را ریخته اند که ما جمع کنیم؟ با این وجود دوستان به صورت هماهنگ شده با سایت ها و خبرگزاری های مختلف صحبت می کنند تا تیم تحت فشار باشد. شخصا به همه بوکسورهای تیم ملی ایران ایمان دارم و باز هم تکرار می کنم که من به کسب سهمیه همه نفرات امیدوارم. البته اینکه در برخی اوزان مثل 69، 75 و 52 کیلو شانس بیشتری داریم نیز درست است چون در این وزن ها بوکسورهای با تجربه تری داریم.

سرمربی تیم ملی بوکس ایران گفت: الآن زمان آن است که همه اهالی این رشته از ورزشکاران خود حمایت کنند، اما متاسفانه دوستان نشسته اند صحبت هایی می کنند که تنها آرامش تیم را به هم بزنند. کسانی که با تیم کامل راهی قهرمانی آسیا شده بودند و تنها 4 برد و یک برنز کسب کردند، اکنون می گویند کسب سهمیه المپیک بسیار راحت است. حداقل با آن تیم 5 - 6 برنز به دست می آوردید بعد اینگونه صحبت می کردید. الآن میدان بزرگی پیش رو داریم و امیدوارم تیم ملی ایران بهترین نتایج را به دور از این صحبت ها کسب کند.

او گفت: شما مصاحبه های بنده را 5 تا 6 ماه قبل از مسابقات قهرمانی آسیا که آن زمان سرمربی تیم ملی نبودم نگاه کنید، چه زمانی اینگونه تیم را تحت فشار گذاشته و اینگونه صحبت کرده ام؟ به نظرم باید الان همه از تیم ملی حمایت کنند. تا کی می خواهید به خودتان فکر کنید و اهداف شخصی را به اهداف ملی ترجیح دهید؟

استکی با انتقاد از صحبت های برخی کارشناسان در این چند روز اخیر، در پایان گفت: نمی دانم که چگونه می گویند انتخابی المپیک خیلی راحت تر شده است! مسابقات در دو وزن کم تر برگزار می شود و آن وزن هایی هم که حذف شده اند، سهمیه هایشان در اوزان دیگر تقسیم شده. شاید هم بخاطر همین افزایش تعداد سهمیه بگویند راحت تر شده، اما مسابقات انتخابی المپیک میدان کوچکی نیست و باید با همه توان در این رقابت ها شرکت کنیم. متاسفانه دوستان با این صحبت ها روحیه تیم را تضعیف می کنند. ما با همه توان در این مسابقات شرکت می کنیم و امیدوارم ورزش ایران از این مسابقات سربلند خارج شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7332

به "استکی: برنامه ریزی شده حرف می زنند تا روحیه تیم ملی بوکس تضعیف شود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استکی: برنامه ریزی شده حرف می زنند تا روحیه تیم ملی بوکس تضعیف شود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید